0
87

Naša sjajna mlada plivačica utrku je završila s vremenom 26.29, što je za 0.15 stotinki sporije od prvoplasirane Ruskinje Darije Klepikove. Na trećem mjestu završila je plivačica iz Belgije Roos Vanotterdijk s vremenom 26.55.

Konačni poredak

Podsjećamo, ranije je naša sjajna plivačica osvojila srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore u disciplini 200 metara leptir.

Dionicu od 200 metara isplivala je za 2:09.59, a od nje je bila bolja samo Ruskinja Anastasija Markova, koja je i danas ostvarila trijumf. Vrijedi istaći i to da je Lana bila uvjerljivo najmlađa učesnica finala, jedina koja je 2006. godište.

Pudar će za nekoliko sedmica predstavljati Bosnu i Hercegovinu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Izvor: klix.ba

The post Fantastična Lana Pudar osvojila još jednu srebrnu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu appeared first on Bosna PRESS.