Zećirović peti u Sofiji, dva zlata za KK DUNP u Beogradu

0
45

Novi Pazar – Član Karate kluba Državnog univerziteta u Novom Pazaru (KK DUNP) Armin Zećirović zauzeo je peto mjesto na Balkanskom šampionatu za kadete, juniore i mlađe seniore u Sofiji, a članovi tog kluba osvojili su još dvije zlatne medalje na turniru “Nipon Top Ten” u Beogradu.

Zećirović se takmičio u konkurenciji mlađih seniora do 60 kilograma, a za reprezentaciju Srbije je u bugarskoj prestonici nastupio i junior Dino Mujanović, takođe član KK DUNP, koji je u kategoriji do 61 kilograma poražen u drugom kolu.

Osim toga, karatisti istog kluba Dženis Ahmetović i Jamin Koca trijumfovali su na turniru “Nipon Top Ten”.

Ahmetović je je bio najbolji mlađi senior u kategoriji do 68 kilograma, dok je Koca pobjedio kod juniora težih od 70 kilograma.

Na turniru u Beogradu bronzana odličja osvojile su takmičarke novopazarskog “Šampiona” Lejla Berović (nade, do 40 kg) i Berina Hujević (kadetkinje, preko 50 kg).