Prvi poraz Berana

0
25

Berane, Pljevlja – Vrlo dobro izdanje Pljevljaka, posebno u prvom poluvremenu, bilo je dovoljno za drugi prvenstveni trijumf.

U starom crnogorskom derbiju, koji je spletom čudnih okolnosti postao duel povratnika u elitu, Rudar je savladao Berane i nanio mu prvi poraz, dok je Mojkovac osvojio prvi bod u ligi na gostovanju Budvanskoj rivijeri.

U tom dijelu igre ključna figura bio je efikasni Tošić, najzaslužniji za ubjedljivih sedam golova viška. U nastavku gosti su donekle „zbili redove“, postepeno smanjivali razliku i u 50. minutu prišli na samo tri gola zaostatka.

Tada se, međutim, golovima iskusnog Majića i mladog Pelidije, kojima je podršku sa nekoliko efektnih odbrana pružio sjajni golman Goran Anđelić, Rudar vratio na pristojno odstojanje i utakmicu mirno priveo kraju.

Pomalo neočekivano, Mojkovac je do prvog boda došao na gostovanju Budvanskoj rivijeri.

Tim sa sjevera je vodio od početka, oslabljeni Budvani su preokrenuli na 21:20, ali je napad za pobjedu imao Mojkovac. Nije, ipak, uspio da dođe do dva boda…

Rudar – Berane 26:22 (14:7)

Pljevlja – SC „Ada“. Gledalaca: 1.200. Sudije: Vujačić i Kaluđerović (Cetinje). Sedmerci: Rudar 4 (3), Berane 3 (3). Isključenja: Rudar 4, Berane 8 minuta.

Rudar: B. Anđelić, Marković, G. Anđelić (18 odbrana), Ćuzović, Leković, Dujović 4, Grujičić 2, Tošić 8, Lacmanović, Milić 2 (1), Aničić, Pelidija 4 (2), Anđesilić, Majić 6, Mlatišuma.

Berane: Bogavac (11 odbrana i sedmerac), Lutovac, Rajović, Babović, Pavlović, Trifunović 6, Veljović 1, Zonjić 2, Danić 3, Lakušić, Drakulović 8 (3), Marković, Čukić 2, Dervišević, Radičević, Čampar.

Budvanska rivijera – Mojkovac 24:24 (11:13)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 500. Sudije: Mitrović i Vešović (Podgorica). Sedmerci: Budvanska rivijera 2 (2), Mojkovac 3 (3). Isključenja: Budvanska rivijera 4, Mojkovac 8 minuta.

Budvanska rivijera: Pešić, Boško Šljukić, Bojan Šljukić, Bojbaša, Jauković 3, Bubanja 2, Šekarić, Lakić 5, Vuković 1, Radović 1, Đođić 3, Ačruk 9.

Mojkovac: Braunović, Zejak, Sošić, Rakočević 4, Tomović, Barac 4, Žurić 3, Vujičić, Mišnić 4, Smolović, Savić 1, Tomović 8.