Pogledajte golove – Novi Pazar sa 5:2 slavio u Novom Sadu

1
11

Novi Pazar i dalje nema poraz u Superligi, a u sredu je u četvrtom kolu bio prilično ubedljiv protiv Spartaka.

U utakmici igranoj na novosadskom “Karađorđu”, pošto se u Subotici i dalje postavljaju reflektori, gosti su slavili 5:2 i nanijeli drugi uzastopni poraz, uslovno rečeno, domaćinu.

Dvostruki strelac za Pazarce bio je Anid Travančić (8. i 13. minut), a po jedan gol postigli su Nikola Dimitrijević (22), Petar Kunić (74) i Enver Alivodić (90+2).

Posle furioznog starta Novog Pazara i tri gola za samo 22 minuta, nadu “golubovima” donekle je vratio Branimir Jocić kada je pogodio protivničku mrežu u 26. minutu. Po povratku sa odmora, Milivoj Krmar je vratio neizvesnost u meč golom u 57. minutu, ali je isključenje Nemanje Milića raspršilo sav entuzijazam kod Spartakovih fudbalera.

Prednost igrača više, gosti su iskoristili da petnaestak minuta prije kraja odgonetnu svaku dilemu oko pobjednika, a onda je u posljednjim trenucima kapiten i povratnik u klub, Alivodić, stavio tačku na meč.

Novi Pazar sada ima sedam bodova, uz utakmicu manje zbog odloženog duela protiv Vojvodine, a Spartak četiri.

Pazarcima će naredni rival, u nedelju, biti Rad, dok će Spartak istog dana igrati protiv Bačke, ponovo u Novom Sadu.