Petrović 69. na 10 kilometara

0
17

Petrović 69. na 10 kilometaraSjenica – Reprezentativac Srbije u biatlonu Milanko Petrović zauzeo je danas 69. mjesto na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u sprintu na 10 kilometara.

Ovaj 25-godišnji sportista iz Sjenice trku je završio za 27 minuta, osam sekundi i dvije desetinke.

Petrović je loše gađao iz puške, imao je čak tri promašaja, a zaostatak nije uspeo da nadoknadi trčanjem.

Ovim plasmanom Petrović nije uspio da se plasira u trku potere, gdje će nastupiti 60 najboljih takmičara iz današnjeg sprinta.

Zlatnu medalju osvojio je Norvežanin Ole Einar Bjorndalen, koji je trku završio za 24 minuta, 33 sekundi i pet stotinki. Iahko je imao jedan promašaj, on je uspeo zaostatak da nadoknadi trčanjem i da trijumfuje.

Srebro je pripalo Austrijancu Dominiku Landertingeru, dok je bronzano odličje osvojio Jaroslav Soukup iz Češke.