Futsal: Pazarci peti, Ekonomac odbranio tron

0
19
Novi Pazar – Klub malog fudbala Novi Pazar poražen je od Deusa iz Sremske Mitrovice sa 3:6 u utakmici posljednjeg 22. kola Prve futsal lige.

Trostruki strijelac za Novi Pazar bio je Milan Mutavdžić, u 16, 31. i 38. minutu.

Dva gola za goste postigao je Slobodan Santrač, u četvrtom i 38. minutu, a mrežu Pazaraca pogađali su još Dragan Tomić u devetom, Aleksandar Živanović u 16, Vladimir Milosavac u 17. i Boris Čizmar u 23. minutu.

Novi Pazar je sezonu završio na petom mjestu sa 34 boda, a šampionsku titulu odbranio je kragujevački Ekonomac sa 58 bodova, pet više od drugoplasiranog Deusa.

Ligu će napustiti četiri najslabija tima, među kojima su desetoplasirani Niš 92 sa 16, Vranje sa 15 i Fleš sa 13 bodova, vjerovatno i kragujevački Mašinac, koji je deveti sa 18 bodova i utakmicom manje.

Novi prvoligaši biće prvaci sve četiri grupe Druge lige, a to su Leteći Holanđanini iz Vrbasa (Vojvodina), Metalac Kolorado iz Gornjeg Milanovca (Zapad), Jastrebac iz Blaca (Istok) i beogradski Euromotus (Beograd).