Dva gola Edina Džeke u pobjedi BiH nad Kiprom u Zenici

0
18
57fbf593-1ec0-4422-842c-15c60a0a0a80-bih-kipar-4-previeworgZenica – Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u okviru 3. kola kvalifikacija za Svjetsko prvensto u Rusiji, golovima Edina Džeke u Zenici slavila protiv Kipra rezultatom 2:0.

Već u 5. minuti Višča sjajno prolazi po desnoj strani i upošljava Pjanića, ali udarac igrača Juventusa odlazi pored gola. U 10. minuti dobra kontra napad naše selekcije, ali je Višča u posljednjem trenutku izblokiran. Samo pet minuta kasnije Džeko je najviši u skoku, ali golman Kipra to zaustavlja bez problema.

U 21. minuti Višča je dobro pokušao sa ruba šesnaesterca, a Panayi zaustavlja njegov udarac i loptu šalje u korner. Nekoliko minuta kasnije Pjanić je šutirao sa 20ak metara, ali je njegov udarac izblokiran. Ubrzo nakon toga, Lulić dobro centrira za Đurića, ali se opet Panayi istakao. Do kraja prvih 45 minuta pokušali su Džeko i Pjanić, ali nismo uspjeli doći do vodstva.

I u nastavku ista slika na terenu. Naša reprezentacija je napadala svim silama, a Kiprani su se branili. U 53. minuti Višča dobro ubacuje, a Džeko iz teške pozicije šutirao glavom pored gola, a nešto kasnije je poslije sjajnog proigravanja Pjanića, napadač Rome dobro šutirao, ali se istakao golman kiparske reprezentacije.

Konačno u 70. minuti greška odbrane Kipra, lopta dolazi do Pjanića koji odmah upošljava Džeku, a ovaj put naš najbolji strijelac svih vremena postiže pogodak za veliko slavlje na Bilinom polju. Samo dvije minute kasnije rezervista Hajrović šalje sjajnu loptu za Džeku, ali je propala dobra šansa za naš tim. Ipak, u 81. minuti Pjanić centrira, a Džeko dobro skače i postiže svoj drugi gol na susretu, odnosno ukupno 49. u dresu naše reprezentacije.

Do kraja susreta smo mogli stići i do trećeg gola, ali i ovo je odličan rezultat za našu reprezentaciju pred nastavak kvalifikacija.