Rožaje: Ibar drugi na tabeli, vratile se i Gazije

1
90
 rozaje
Rožaje – Košarkaši Ibra su sinoć pred rekordnim brojem gledalaca ove sezone, savladali hercegnovsko ABS Primorje ostvarivši četvrtu pobjedu ove sezone u ligi, treću uzastopnu, u šestom kolu Erste prve lige Crne Gore.
Dvorana je sinoć bila mala da primi sve ljubitelje košarke u Rožajama pa su mnogi posmatrali meč iz hola dvorane. Među nešto više od 1.400 gledalaca njih stotinak je činio navijačku grupu ‘Gazije Sandžak’ koji su sa transparentima tokom cijelog meča pravili odličnu atmosferu, najčešće povikujući ‘Ibar, Ibar’ i ‘Ovo je Sandžak’.Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri sa dosta poena, pa se na dvominutni odmor otišlo pri rezultatu 22:22. Druga četvrtina ne donosi ništa novo, uglavnom se ugralo koš za koš, a naši su na odmor otišli sa prednošću od 3 poena (42:39).
Odolijevali su Novljani i u trećoj četvrtini favorizovanom Ibru, sveli su igru na mali broj poena i tako dali sebi nadu da mogu do pobjede u posljednjem kvartalu. Ibar je u odlučujući period ušao sa 3 poena prednosti (56:53). Međutim, u četvrtom kvartalu košarkaši Ibra su stisli odbranu i tako zabilježili veoma važnu pobjedu na svom terenu. Meč je pet minut prije kraja bio prekinut zbog ubacivanja predmeta na teren kada je trener gostiju svoje košarkaše vratio u svlačioncu. Nakon višeminutne pauze, meč je nastavljen i mirno priveden kraju. Najefikasniji u redovima domaćih bili su Vejlon Džons sa 15 pogodaka, po 12 su dodali Simović i Hot, a dvocifreni su još bili Zejak sa 11 i Tomašević sa 10.Ovom pobjedom naš tim se sada nalazi na drugom mjestu sa 10 bodova koliko imaju i Sutjeska i Zeta 2011. Lider lige je tivatski Teodo. Naredni meč, košarkaši Ibra igraju u Podgorici protiv Zete 2011, tima sa kojim ćemo voditi i borbu za fajnl for, 10. ili 11. decembra.