Policijska pratnja za fudbalere FAP-a

0
35

rukomet1Priboj – Košarkaši u petak nastavili niz pobeda u susretu sa požežanima, rukometaši kao domaćini savladali Mladost, fudbaleri izgubili u Valjevu, karatisti osvojili tri zlata, odbojkašice sigurne, odbojkaši i treći put poraženi

Košarkaši Priboja su  u utakmici sa požežanima nastavili sa serijom pobeda. U petak su u Gradskoj dvorani savladali Slogu rezultatom 86-67 , po četvrtinama 19-18, 20-14, 25-20 i 22-15 i tako došli do pete pobjede iz isto toliko utakmica. U sve četiri četvrtine naši košarkaši su bili bolji, a samo je u prvoj četvrtini bila rezultatska neizvjesnost. Početkom drugogo poluvremena je napravljena dvocifrena razlika koja je do kraja utakmice samo rasla. Nakon petog kola KK Priboj se nalazi na vrhu tabele i u narednom kolu gostuje u Čajetini, ekipi Zlatibora.

Kadeti KK Priboj su odložili svoju utakmicu prvog kola Regionalne kadetske lige Zapadne Srbije u Arilju protiv ekipe Klika, na zahtjev domaćina, tako da će premijeru u novoj sezoni imati pred svojim navijačima sledećeg vikenda kada u Priboj dolazi Play off 1 iz Užica.

Karatisti FAP-a su subotu učestvovali na Školskom prvenstvu Srbije  u Čačku. Na takmičenju osnovnih i srednjih škola učestvovali su takmičari KK FAP i osvojili tri zlatne i jednu bronzanu medalju.  Zlato su osvojili: dvostruka šampionka Elena Vidaković u katama i borbama u konkurenciji 5-6-ih razreda i David Jašović u katama u konkurenciji 7-8-ih razreda, oboje iz OŠ “Branko Radičević”.Iz ove škole treba pomenuti i nastup mladog Hasan Alije Beganovića koji je zauzeo peto mjesto u katama. Treće mesto i bronzanu medalju osvojio je Luka Šćepović u borbama u konkurenciji 5-6-ih razreda kao predstavnik OŠ “Desanka Maksimović”.

Rukometaši Priboja su u veoma teškoj utakmici pred svojim navijačima došli do vrijedne pobjede, pogotovo imajući u vidu da je pred samu utakmicu došlo do promene u stručnom štabu u kome je, odlukom UO kluba, na mesto trenera postavljen Vladan Takić umesto dosadašnjeg trenera Zorana Tanaskovića zbog, kako su rekli u obrazloženju smene, sukoba sa igračima. Rukometaši  su u Gradskoj dvorani savladali neugodnu ekipu Mladosti iz Čačka rezultatom 27-25, poluvreme 14-11. Posle izjednačene igre i prvih deset minuta gostujući igrači su iskoristili period veoma loše igre našeg tima i stekli 4 gola prednost, 5-9. Serijom 6-0, pribojski rukometaši su napravili preokret i preuzeli vođstvo koje do kraja meča nisu ispuštali a koje je na poluvremenu iznosilo tri gola, 14-11. U drugom poluvremenu se uglavnom igralo gol za gol, a na 10-ak minuta prije kraja čačani su pripretili smanjivši na gol zaostatka, 22-21. Ipak ,do kraja utakmice naši rukometaši su uspeli da odigraju koncentrisano i meč reše u svoju korist 27-25. Posle 7-og kola Prve lige Zapad, RK Priboj ima četiri pobede i nalazi se na deobi petog mjesta. U narednom kolu gostuju na Kosovu, gde ih u Zubinom Potoku dočekuje ekipa Mokre Gore.

Poslije tri uzastopne pobjede FAP stao u Valjevu, Radnički pobedio 1:0. Zahuktale kamiondžije oskoljene obećanjem prvog potpredsjednika vlade, Aleksandra Vučića, da se fabrika kamiona neće ugasiti stigli su na megdan Radničkom željni nove pojbede. U tvrdoj utakmici bez mnogo prilika i po veoma lošem terenu odlučio je penal dosuđen u korist domaćina 10-ak minuta pre kraja utakmice. Treba izdvojiti i promašene šanse Oparnice i Šipčića u drugom poluvremenu za FAP kod rezultata 0-0. Na kraju utakmice došlo je do incidenta sa navijačima domaćeg kluba tako da su naši fudbaleri napustili Valjevo pod pratnjom policije. Poslije dvanaestog kola FAP ima 16 bodova i nalazi se na deobi 7-og mjesta i u narednom kolu u komšijskom derbiju dočekuju Zlatar iz Nove Varoši.

Omladinci FAP-a su u poraženi u Čačku od Slobode rezultatom 3-1 (0-1). Poslije trinaestog kola, ali sa utakmicom manje, omladinci se nalaze u sredini tabele sa 20 osvojenih bodova. Pioniri FAP-a su poraženi na gostovanju u Vrnjačkoj Banji rezultatom 1-0. Kao i omladinci, posle trinaestog kola i pioniri su u sredini tabele ali sa 18 osvojenih bodova. Obe ekipe u sledećem kolu dočekuju odgovarajuće timove Metalaca iz Gornjeg Milanovca.

Odbojkašice Priboja su u trećem kolu Regionalne lige Zlatiborsko-Moravičkog okruga  zabeležile još jednu pobjedu. U gradskoj dvorani poražena je ekipa Čačka rezultatom 3-0, po setovima 25-12, 25-23, 25-17. Još jedno dobro izdanje mlade ekipe koja je samo u drugom setu dozvolila sebi malo opuštanje i neizvjesnost u rezultatu. U sledećem kolu naše odbojkašice dočekuju ekipu Libero Čačak 2, inače drugi tim srpskog prvoligaša. Pionirke OK Priboj su bile odlične  u prijateljskoj utakmici odigranoj u Sjenici dobivši ubjedljivo svaki set.

6702_275299935936684_1255470621_n

I treću utakmicu za redom odbojkaši Priboja nisu uspjeli da zabeleže pobjedu. U neizvesnoj utakmici oni su kao domaćini poraženi od Tare iz Bajine Bašte rezultatom 2-3 (23-25, 25-21, 23-25, 25-16, 11-15), iako su u ukupnom poen količniku bili bolji (107-102). U prvom i u trećem setu naši odbojkaši su vodili i sa po 5-6 poena razlike do same završnice, ali nedostatak sreće uz veliki broj grešaka ih je koštao gubitka setova, a na kraju i utakmice. Ni na ovoj utakmicu naša ekipa nije bila kompletna zbog nedolaska nekoliko igrača koji su na studijama. U sledećem kolu OK Priboj odlazi na gostovanje na Kosovo ekipi Partizana iz Lipljana.