Odbojkaši Novog Pazara maksimalni protiv Jagodine

0
14

Novi Pazar – Odbojkaški klub Novi Pazar Junior zadržao je maksimalan učinak i posle 2. kola Prve lige, a izabranici Radoslava Milića su u prvom prvenstvenom duelu na domaćem terenu savladali Jagodinu sa 3:0 (25:23, 25:15 i 25:21).

U startnoj postavi domaćina bili su Uroš Bulatović, Mladen Majdak, Hamza Zatrić, Elvir Zuković, Marko Samardžić, Marko Božović i libero Ertan Hamidović, a tokom meča su igrali i Kemal Šećeragić, Aldin Zoranić, Benjamin Daca i Radosav Dojčilović.

S druge strane, trener Jagodinaca Nenad Ilić krenuo je sa Nikolom Krstićem, Nikolom Popovićem, Vladanom Đorđevićem, Aleksandrom Đorđevićem, Milanom Ilićem, Dušanom Strugarevićem i liberom Jovanom Lukićem, a u igru su ulazili još Bogdan Đurić i Dalibor Milošević.

Novopazarci su imali vođstvo do sredine prvog seta, da bi gosti preokrenuli i na drugi tehnički tajm-aut otišli sa prednošću od 16:13. Zatrić je preciznim napadom i asom doneo izjednačenje na 20:20, a posle odličnih servisa Zoranića i snažnih smečeva Majdaka domaćin je iskoristio drugu set loptu za 25:23 u prvom setu.

Tim trenera Milića je početkom drugog seta i posle duge serije servisa Bulatovića poveo sa 7:1, na drugom tehničkom tajm-autu bilo je 16:8, a prednost je povećavana do konačnih 25:15. Vođstvo od 2:0 u setovima obezbedio je Zatrić, koji je realizovao prvu set loptu.

Novi Pazar Junior je na drugom obaveznom odmoru u trećem setu vodio sa 16:10. Dojčilović je zamenio fenomenalnog Majdaka u domaćoj postavi, a Jagodina se, predvođena bivšim reprezentativcem Vladanom Đorđevićem, serijom od 7:2 vratila u igru. Ipak, do kraja seta Novopazarci su potvrdili kvalitet, a greškom Jagodinaca iskorišćena je već prva meč lopta za 25:21 i konačnih 3:0.

Jedinstvo iz Stare Pazove je u 2. kolu slavilo u Kosovskoj Mitrovici sa 3:0, a Borac je u Starčevu maksimalnim rezultatom savladao Topličanin iz Prokuplja. Smederevo je bilo bolje od Obilića u Beogradu sa 3:2, Mladenovac je na isti način trijumfovao u Novom Sadu protiv Dunav Volleya, kao i Klek Srbijašume protiv gostujućeg Slovena iz Rume.

Jedinstvo i Novi Pazar Junior imaju po šest bodova, a slede Klek Srbijašume i Mladenovac sa po pet, Sloven sa četiri, Borac i Kosovska Mitrovica sa po tri, Smederevo sa dva, pa Dunav Volley i Obilić sa po bodom. Bez bodova su Jagodina i Topličanin.

Novopazarski odbojkaši će u trećem kolu gostovati Mladenovcu, Topličanin će ugostiti Dunav Volley, a Sloven ekipu Borca. Smederevo dočekuje Klek Srbijašume, Jedinstvo će biti domaćin Obiliću, dok će u Jagodini gostovati Kosovska Mitrovica.