1253
during the Mozzart Super Liga 2023/2024 match between Vozdovac and Novi Pazar at stadium Vozdovac on October 02, 2023 in Novi Sad, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Voždovac je slavio u jednom od derbija kola protiv silno pojačanog Novog Pazara, koji je još jednom razočarao.

Novi Pazar se žestoko pojačao, doveo je igrače ekstra kvaliteta i bogate biografije, ali je očigledno da će im u ostvarenju jasno istaknutih evropskim ambicija biti potrebno dosta vremena ne bi li pronašli pobednički hemiju.

Na krovu Tržnog centra na zatvaranju desetog kola Super lige Srbije Voždovac je više nego zasluženo slavio protiv Pazaraca – 1:0. I to tako što su postigli tri, a priznat im je jedan pogodak.

Moglo je sve da bude drugačije da je u drugom minutu hrvatski internacionalac Frane Čirjak iskoristio grubu grešku Matića, ali je sa deset metara, neometan, pogodio stativu.

Imali su gosti potom prilike preko Damjanovića u sedmom, Bogdanovskog u 20. minutu, pa nešto kasnije Ergelaša, ali je sve te udarce ukrotio bez većih problema Katić.

U 39. minutu domaći su postigli gol preko Džuniora Flemingsa, koji je posle VAR intrvencije poništen, zbog prekršaja tog igrača nad Ananom.

U nastavku pogodio je i Jočić, ali je njegov gol poništen takođe posle VAR provere, ovoga puta zbog ofsajd pozicije. Ipak, Pazarcima nije bilo spasa kad je u 74. minutu Mirkovića lako savladao estonski internacionalac Bogdan Vasštuk.