Novi Pazar ostavio OFK Beograd bez bodova i bez trenera

2
35

D. Babović OFK BeogradNovi Pazar – Ekipa Zorana Njeguša je ostvarila ono što je zacrtala – pobjedu u gostima (0:1), a cijenu praza na Karaburmi platio je Milan Milanovi.

Novi Pazar je slavio na Karaburmi protiv OFK Beograda sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Obrovac u 83. minutu.

Presija pobjede je po očekivanjima donela agresivniju igru domaćina iz kojih se tokom prvih 45 minuta izronilo par poluprilika, ali onog najvažnijeg nije bilo. Neuspjeh je na kraju koštao posla Milana Milanovića, pošto je odmah po završetku duela na Karaburmi smijenjen.

Novopazarci su od prvog minuta stali u gard na 25 metara i očekivali da iz eventualne kontre ugroze mrežu domaćina. Ista slika i u drugom poluvremenu, iako su gosti prvi zapretili – Kecap je uputio centaršut sa desne na suprotnu stativu, a Sotirović volejem trese malu mrežu. Izveli su romantičari u 64. minutu dugu akciju i šesnaestercu gostiju koju je počeo i završio Ješić, no bez završnice. Zapretio je i Dražić u 70. glavom posle par minuta provedenih na terenu. I onda hladan tuž za domaćina. Obrovac je posle bezazlene akcije u 83. minutu, dobio sam loptu na desnoj strani u šesnaestercu, raspalio po njoj, a ona završila iza leđa Zečevića.

– Sve posledice snosim sam jer su igrači ponovo pružili sve od sebe – rekao je sada već smijenjeni trener domaćih Milanović poslije utakmice.

STRELAC: Obrovac u 83. minutu. Omladinski stadion.Gledalaca: 600. Sudija: Majo Vujović (Novi Sad) 7.

OFK BEOGRAD: Zečević 6, Vasilić 7, Planić 7(od 43. Novaković 6,5), Vasiljević 6,5,Obradović 6,5, Zdjelar 6,5,Pilipović 6,5, Ješić 6,5(od 71. M. Gajić) Paločević 6,5,Čavrić 6,5, Jovanović 6(od 67. Dražić 7)

NOVI PAZAR: Šimić 7,Đorđević 7,Protić 7,Otašević 7,Obrovac 7,5, Sotirović 6,5(od 56. Selimović 6,5),Kecap 6,5(od 80. Pavlović -),Rusmir 6(od 63. Jevtović 6,5),Vuković 6,5,Ragipović 6,5, Arsenijević 6,5.