Novi Pazar – Radnički 1923 1:0

0
15

Novi Pazar – Fudbaleri Novog Pazara savladali su danas, u 17. kolu Super lige Srbije, ekipu Radničkog 1923 iz Kragujevca sa 1:0, čime su prekinuli seriju od devet utakmica bez pobjede u elitnom rangu.

Jedini pogodak postigao je Radenko Bulatović u drugom minutu, udarcem glavom iz neposredne blizine posle kornera koji je sa lijeve strane izveo Vladimir Vujović i loše intervencije odbrane Kragujevčana.

Novopazarci su još nekoliko puta pokušali da ugroze gostujućeg golmana Ognjena Čančarevića, a najbolju priliku propustio je Mladen Popović u 35. minutu.

Radnički 1923 je prijetio posle prekida, a opasna situacija pred golom domaćina dogodila su u 56. minutu, kada je Miloš Tintor loše reagovao na centaršut Petra Đuričkovića.

Marko Mirić je u 65. minutu promašio sa sedam metara, a štoper domaćih Aleksandar Vasiljević je u 80. minutu izbacio loptu u korner posle povratnog pasa Milana Svojića.

Utakmicu na Gradskom stadionu pratilo je oko 5.000 gledalaca, a sudija Vlado Glođović iz Vrbasa pokazao je čak 10 žutih kartona, od toga šest domaćim igračima.

Novi Pazar posle ovog kola zauzima 10. mjesto na tabeli Super lige Srbije sa 19 bodova, a naredni rival ekipi Slavenka Kuzeljevića je Crvena zvezda u Beogradu.