MOSI: Prvo mjesto za atletičarke i šahistkinje Bijelog Polja

0
25

Atletičarke i šahistkinje Bijelog Polja osvojile su prvo mjesto na jubilarnim 50. MOSI u Prijepolju.

Po tradiciji u atletici Bijelo Polje je neprikosnoveno na ovim igrama, pa je atletičarkama pripalo čak 9 medalja, dok su u muškoj konkurenciji osvojena 4 odličja. Zlato je pripalo Slađani Perunović u trci na 800 i 1500 metara, ženskoj štafeti 4×100, Ameli Feković u bacanju koplja i Kristini Dubak na 200 metara, koja je osvojila i srebro u trci na 100 metara. Anđela Drobnjak bila je druga u skoku u dalj, a treća u skoku u vis, a bronza na 800 metara pripala je Slađani Todorović. Kod atletičara Dragan Pešic osvojio je srebro u skoku u vis, a bronzu u troskoku, Goran Ivanović je u trci na 800 metara bio treći, dok je bronzanu medalju osvojio i Ognjen Kasalica u bacanju koplja.

-Izuzetno sam zadovoljan jer smo i na ovim MOSI potvrdili primat u atletici. Bili smo na visini zadatka i sasvim zasluženo osvojili čak 13 medalja. Za naše atletičare velika je čast da predstavljaju svoj grad i oni su to učinili na pravi način. Takođe, ovo je jedno dragocjeno iskustvo za talentovane atletičare kojih u Bijelom Polju imamo dosta, i oni će uvjeren sam već na sljedećim MOSI osvojiti pregršt medalja- kaže za RBP rukovodilac atletske ekipe Bijelog Polja i selektor reprezentacije Crne Gore Osman Erović

Pored atleske ekipe i šahistkinja uspjeh u Prijepolju napravio je i tim Bijelog Polja u malom fudbalu koji je osvojio srebrnu medalju, nakon što je u finalu poražen od Mojkovca sa 2:1. U ostalim sportovima Bijelo Polje nije imao zapažene rezultate, planinarke i ribolovci bili su sedmi, šahisti deveti, ribolovci deseti, a karatisti su osvojili 13 mjesto.

Pobjednik u ukupnom plasmanu je ekipa Prijepolja, koja je osvojila 1.650 bodova, skoro 750 više od drugoplasirane Bajine Bašte. Treće mesto pripalo je Rogatici. Najvrijedniji rezultat ostvario je evropski prvak u bacanju kugle Asmir Kolašinac hicem od 20 metara i 31 centimetar. Gorana Cvijetić u Sokolac nosi pet medalja osvojenih u atletici sa po dvije zlatne i srebrne i bronzanu, a Predrag Ranđelović, atletičar iz Užica je osvojio dvije zlatne i jednu srebrnu medalju.