Fudbaleri Pazar juniorsa razoružali Hajduke

0
11

fk pazar juniorsNovi Pazar – Fudbaleri FK Pazar juniors savladali su u derbiju na svom terenu ekupu Hajduka iz Kraljeva rezultatom 3:2, pa klub iz Novog Pazara nakon ove utakmice zauzima treće mjesto na tabeli Raške okružne lige.

Izabranici Fikreta Grbovića dobro su otvorili utakmicu, pa su u prvih pet minuta igre imali tri odlične šanse koje nisu iskoristili. Domaćin je poveo u 16. minutu utakmice a strelac je bio Marovac. Napadali su domaći fudbaleri i u nastavku utakmice, stvorili još četiri izgledne prilike ali gola nije bilo.

To su gosti iz Kraljeva uspjeli da kazne u 25. minutu kada je rezultat izjednačio Radovanović, nakon što je “ispala” kompletna odbrana Pazar juniorsa.

Do kraja prvog poluvremena gosti iz Kraljeva nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze gol Kartalovića, dok su napadači domaćina stvorili još dvije dobre prilike koje nisu realizovali.

Igrao se 66. minut kada je gol, za 2:1, postigao Iljhan Hadžibulić. Rezultatsku prednost Pazar juniors nije uspjeo da sačuva pa je u samom finišu utakmice viđena prava drama.

Najpre su gosti iz Kraljeva u 90. minutu izjednačili golom Miloševića, da bi, tek što su krenuli sa centra, domaćini uspjeli da povedu golom Lukića, za konačnih 3:2.

Trener FK Pazar juniors Fikret Grbović kazao je za Regionalnu televiziju da su osvojeni bodovi na današnjoj utakmici, kako je rekao, možda i presudni u borbi za vrh tabele.

-Ova utakmica je bila veoma važna jer smo treće mjesto preuzeli ekipi sa kojom smo danas igrali. Sada su oni ispod nas a nama preostaje da, u sledećim utakmicama, osvojimo što više bodova jer nam direktni konkurenti za vrh tabele dolaze kod kuće, kazao je Grbović.

Fudbaler Bedro Šaćirović kaže za Regionalnu televiziju da je utakmica bila teška, između ostalog, i zbog imperativa pobjede.

-Takve utakmice su najteže. Uspjeli smo da se izborimo sa tim i upišemo tri nova boda, rekao je on.

U sledećem kolu FK Pazar juniors gostuje ekipi Granita.