Beli kros: Amela dominira, pobjede Bibića i Murićeve

1
28

Novi Pazar – Novopazarska atletičarka Amela Terzić ostvarila je danas šestu uzastopnu pobjedu u konkurenciji seniorki na Belom krosu u Beogradu, dok je Jasmin Ljajić u najvažnijoj trci kod muškaraca zauzeo treće mjesto.

Terzićeva je 3.000 metara prešla za 10 minuta i 13 sekundi, a posle nje u cilj su ušle Sonja Stolić iz Leposavića sa sedam sekundi zaostatka i takmičarke Čajetine Biljana Cvijanović vremenom od 11:08 minuta.

Ljajić je dionicu od osam kilometara prešao za 26 minuta i 25 sekundi, a brži su bili šampion Laslo Gregor iz Mađarske (25:30) i drugoplasirani Osman Junuzović iz B i H (25:54). Prošlogodišnji pobednik Muamer Hasanović nije završio trku.

Učenici Rifata Zilkića su na stazi u Košutnjaku u mlađim starosnim kategorijama osvojili još sedam medalja, od toga dvije zlatne.

Elzan Bibić je ubedljivo slavio kod mlađih juniora na 4.000 metara (13:04,3), dok je Adem Ziljkić istu trku završio na trećoj poziciji (14:01).

Saima Murić bila je bez premca u kategoriji učenica prvih i drugih razreda osnovnih škola na 1.000 metara, a drugo mjesto zauzela je Vanja Petrović.

Na istoj dionici, mlađi pionir Amel Džakovac bio je drugi, Hamza Hanić je u cilj ušao kao trećeplasirani, dok je treće mjesto pripalo i mlađoj pionirki Lidiji Petrović.

Beli kros je održan 48. put, a ova manifestacija nalazi se i u kalendaru Evropske atletske asocijacije (EAAF).