Pazarci pobjedom protiv Radnika pobjegli sa dna tabele

0
22

Bod donijet iz Niša prije pet dana apsolutni ništa ne bi značio da na Gradskom stadionu nije pao Radnik! Znali su to fudbaleri Novog Pazara, izvukli ono najbolje iz sebe i zasluženo savladali goste iz Surdulice u premijernoj utakmici 27. kola domaće Superlige – 1:0 (0:0).

Novopazarci su bili konkretniji, borbeniji, kako se to obično kaže “više su želeli pobjedu”, a kada se sastaju ekipe sa dna tabele koje za cilj imaju samo jedno – opstanak, onda to obično bude presudno.

Ekipa Nebojše Vučićevića pobjedonosni pogodak postigla je u 52. minutu susreta. Jovica Vasilić je dobio upotrebljivu loptu, probio po boku, centrirao, a njegov centaršut do junaka Miloša Krstića glavom prebacio Ivan Marković. Bivšem fudbaleru Olimpika iz Marselja ostalo je samo da sa pet metara sprovede loptu u mrežu Surduličana.

Od tog momenta pa do kraja meča Novopazarci su imali sjajnu podršku sa tribina u nastojanjima da se odbrane i osvoje tri zlatna boda. Ali u 89. minutu umalo hladan tuš. Jednu dugu loptu štoper domaćih Tasić pustio je da padne ispred njega, ona ga je preskočila i pala na nogu napadaču Radnika Radoviću, no ovaj nije iskoristio poklon.

Uške Vučićević tako je zaurlao na svog defanzivca u tom momentu da ga vjerovatno čulo pola grada. Pao mu je kamen sa srca i to je jasno pokazao…

Nešto ranije Keremek je slučajno, prilikom pokušaja da centrira, pogodio stativu i to su bile dvije najbolje prilike za ekipu koja je doživela pet vezani poraz. Treba pomenuti da novi trener Radnika Simo Krunić nije večeras vodio ekipu.

S ova tri boda Novopazarci su fenjer prepustili Borcu iz Čačka. Čačani će svoj meč 27. kola odigrati u subotu u Subotici…