Login form protected by Login LockDown.

17. Mart 2017

Bod donijet iz Niša prije pet dana apsolutni ništa ne bi značio da na Gradskom stadionu nije pao Radnik! Znali su to fudbaleri Novog Pazara, izvukli ono najbolje iz sebe i zasluženo savladali goste iz Surdulice u premijernoj utakmici 27. kola domaće Superlige – 1:0 (0:0).

Novopazarci su bili konkretniji, borbeniji, kako se to obično kaže “više su želeli pobjedu”, a kada se sastaju ekipe sa dna tabele koje za cilj imaju samo jedno – opstanak, onda to obično bude presudno.

Ekipa Nebojše Vučićevića pobjedonosni pogodak postigla je u 52. minutu susreta. Jovica Vasilić je dobio upotrebljivu loptu, probio po boku, centrirao, a njegov centaršut do junaka Miloša Krstića glavom prebacio Ivan Marković. Bivšem fudbaleru Olimpika iz Marselja ostalo je samo da sa pet metara sprovede loptu u mrežu Surduličana.

Od tog momenta pa do kraja meča Novopazarci su imali sjajnu podršku sa tribina u nastojanjima da se odbrane i osvoje tri zlatna boda. Ali u 89. minutu umalo hladan tuš. Jednu dugu loptu štoper domaćih Tasić pustio je da padne ispred njega, ona ga je preskočila i pala na nogu napadaču Radnika Radoviću, no ovaj nije iskoristio poklon.

Uške Vučićević tako je zaurlao na svog defanzivca u tom momentu da ga vjerovatno čulo pola grada. Pao mu je kamen sa srca i to je jasno pokazao…

Nešto ranije Keremek je slučajno, prilikom pokušaja da centrira, pogodio stativu i to su bile dvije najbolje prilike za ekipu koja je doživela pet vezani poraz. Treba pomenuti da novi trener Radnika Simo Krunić nije večeras vodio ekipu.

S ova tri boda Novopazarci su fenjer prepustili Borcu iz Čačka. Čačani će svoj meč 27. kola odigrati u subotu u Subotici…