29. August 2011

Novi Pazar – Fudbaleri Novog Pazara nastavili su seriju neuspeha u Super ligi Srbije, pošto su večeras poraženi od Vojvodine rezultatom 3:0, u utakmici trećeg kola, koju je na stadionu Karađorđe posmatralo više od 5.000 gledalaca.

Domaćin je poveo golom Brane Ilića iz jedanaesterca u 9. minutu, a prethodno je u kaznenom prostoru Novog Pazara srušen Giorgi Merebašvili.

Posle dosuđenog kaznenog udarca za Vojvodinu žustro su protestvovali trener Novog Pazara Mihajlo Ivanović i njegov pomoćnik Branko Vojinović, pa ih je sudija Igor Paunović udaljio sa klupe.

Vojvodina je udvostručila prednost u 36. minutu golom Daniela Mojsova, a konačan rezultat postavio je Abubakar Oumaru u 45. minutu.

Fudbaler Novog Pazara Admir Kecap, koji je ušao u igru početkom drugog poluvremena, doživeo je lakši potres mozga u 78. minutu, posle starta Branislava Trajkovića, pa je morao da napusti teren.

Najbolju priliku za plave propustio je Vladan Spasojević, koji je u poslednjem minutu utakmice promašio jedanaesterac, dosuđen posle prekršaja nad Stojanovićem. Njegov šut završio je preko gola, ali je zbog ranijeg ulaska igrača Vojvodine udarac ponovljen. Spasojevićev drugi pokušaj završio je na stativi.

Fudbaleri Hajduka zabeležili su i treću pobedu u prvenstvu, pošto su u gostima savladali Jagodinu sa 1:0, golom Novopazarca Ahmeda Mujdragića u 4. minutu.

Radnički je bio ubedljiv na gostovanju Javoru, pobedivši sa 4:2, dok su Spartak i Metalac, kao i BSK i Borac, odigrali bez golova.

Ostalo je da se odigraju još tri meča 3. kola, a u njima se sutra sastaju: Smederevo – Crvena zvezda, Rad – Sloboda Sevojno i Partizan – OFK Beograd.