Savladali i Bugarsku: Košarkaški Zmajevi trijumfalno okončali kvalifikacije

0
16

Košarkaška reprezentacija BiH kvalifikacije za Evropsko prvenstvo okončala je pobjedom.

U susretu posljednjeg kola, odigranom i latvijskoj Rigi, izabranici vedrana Bosnića su savladali Bugarsku sa 80:61. Zmajevi dobro otvaraju utakmicu, vezanim poenima Ajdina Penave u startu meča bilježe vodstvo od 5:0.

Distancu bh. igrači uspješno održavaju, a poenima Kamenjaša u osmoj minuti ostvaruju i opipljiviju prednost od 17:9. No, potom je uslijedio pad u igri, da bi Bugari napravili seriju od 7-0 i zaključno s trojkom Bacheva prišli na samo poen zaostaka (17:16). Prva četvrtina je završena skorom od 19:16 u korist BiH, piše SC sport.

U drugom periodu naši košarkaši uz nekoliko dobro organizovanih napada opet dolaze do osam poena prednosti (24:16), ali zatim Bugarska ponovo smanjuje na minimalnu razliku trojkom Dimitrova (28:27) u 15. minuti. Ipak, Zmajevi nisu dozvolili preokret, zadržali su vodstvo do odlaska na odmor, a poluvrijeme je zaključeno rezultatom 43:38.

Najviše zahvaljujući agresivnijoj odbrani, BiH u trećoj četvrtini stiže do dvocifrene prednostitrojkom Sulejmanovića poveli smo 56:44 u 26. minuti. Ali nismo dotukli protivnika. Opet slijedi period loše igreBugarska kreira seriju 10-0 i prilazi na 56:54, što je ujedno bio rezultat pred ulazak u posljednju dionicu susreta.

Ubacujemo u brzinu više početkom zadnje četvrtine, polaganjem Kamenjaša ponovo “bježimo” na dvocifrenu razliku (68:57) u 34. minuti, a isti igrač povratnim pasom pronalazi Lazića iza crte, koji pogađa trojku za 71:57.

To ipak nije bila najveća prednost Zmajeva. Novom trojkom Sulejmanovića bilježimo +17 (76:59), a poenima Kamenjaša +19 (78:59) na dvije minute prije kraja. Tad je postalo kristalno jasno da su Bosnićevi momci na pragu nove pobjede.

Lazić je zatim podigao razliku na 21 poen (80:59) pred sami završetak, da bi susret bio okončan rezultatom 80:61.

Izvor: radiosarajevo.ba

The post Savladali i Bugarsku: Košarkaški Zmajevi trijumfalno okončali kvalifikacije appeared first on Bosna PRESS.