Rudar ka tituli

0
12

Pljevlja – Nakon 28. kola T-Com Prve crnogorske fudbalske lige, Rudar, na prvom mjestu, pet kola prije kraja, zadržava pet bodova prednosti u odnosu na Budućnost.

Pljevljaci su danas, na svom terenu, ubjedljivo pobijedili Grbalj, rezultatom 3:0.

Golovima Veselina Bojića u 45, Predraga Brnovića u 58. i Predraga Ranđelovića u 86. minutu, Rudar je zabilježio 21. prvenstvenu pobjedu.

Budućnost je deklasirala Lovćen, rezultat je bio 4:0, a tri gola je ( u 23, 57. i 77. minutu) postigao Ivan Stolica. Četvrti strijelac Podgoričana bio je, u 27. minutu Fatos Bećiraj.

Zeta je u Golubovcima savladala Mogren 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Miroslav Zlatičanin u 28. minutu.

Pobjedu u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Petrovca i Mornara.

Petrovac je na svom stadionu, golovima Luke Rotkovića u 36. i 48. minutu, pobijedio Sutjesku 2:1. Jedini pogodak za Sutjesku postigao je Tomislav Ćiraković u 7. minutu.

Mornar je u Baru savladao Dečić 2:0, golovima Aleksandra Madžara u 40. i Ervina Peričića u 75. minutu.

Bez golova je završen duela Koma i Berana.