Pobjede Bukvića i Hajdarovića

0
17

Novi Pazar – Kikbokseri Novog Pazara i juniorske reprezentacije Srbije Sedad Bukvić i Kenan Hajdarović ostvarili su pobede u lou kiku na startu SP za mlade u Beogradu.

Semir Nicević doživio je poraz u disciplini ful kontakt.

Bukvić je, u osmini finala kategorije do 51 kg, savladao Ramiza Mamadova iz Azerbejdžana jednoglasnom odlukom trojice bodovnih sudija, a Hajdarović je za prolaz među osam najboljih, u kategoriji do 63.5 kg, bio bolji od Roka Pintarića iz Hrvatske rezultatom 2:1.

Nicević je, u kategoriji do 57 kg, za protivnika imao Ukrajinca Sergeja Felonenka, koji je slavio prekidom borbe u prvoj rundi.

“Bio je to odličan nastup Sedada Bukvića i Kenana Hajdarovića na startu ovog izuzetno jakog takmičenja. Oni su na korak od medalje. U četvrtak bi u ring trebalo da uđe Mirela Barudžić, u ful kontaktu go 48 kg, kao i Ajla Lukač, koja se takmiči u lou kiku do 56 kg”, rekao je trener Husein Dupljak radiju Sto plus.

Na Prvenstvu koje se održava u novobeogradskoj Hali sportova učestvuje 1.420 takmičara iz 65 zemalja, a Srbiju predstavlja 36 reprezentativaca u lou kiku, ful kontaktu i K-1.

Osim ove tri najzastupljenije discipline u kik boksu, borci se nadmeću i u semi kontaktu, lajt kontaktu, kik lajtu i muzičkim formama.

Izvor: B92.net