Plavi poraženi u Jagodini

0
12

Novi Pazar – Fudbaleri Novog Pazara su poraženi u „mini-derbiju“ osmog kola Jelen Super lige u Jagodini,rezultatom 2:1.

Time je nastavljena tradicija u korist „ćurana“,čija mreža se tek ove nedelju prvi put zatresla podno Đurđevog brda. Gledaoci su videli borbenu utakmicu,u kojoj je bio prisutan obostrani respekt.

Prednost,prvu četi Sime Krunića,doneo bivši igrač Novog Pazara,Miloš-Popaj Stojanović. On je na samoj sredini prvog poluvremena,iskoristio asistenciju Ivana Cvetkovića i matirao Đogatovića. Nedugo zatim,strateg gostiju,Dragoljub Bekvalac,povukao je sa terena Slavka Lukića u „ubacio u vatru“ Rista Ristovića. Taj potez iskusnog stratega pokazaće se kao pun pogodak,jer je Ristović u 40.minutu gurno loptu u prazan prostor,imeđu dva protivnička fudbalera,ka Enveru Alivodiću,koji je doneo izjednačenje.

Očekivalo se da u drugom poluvremenu presudi jedan detalj i tako je i bilo. Valentić je u 62.minutu sa desne strane ubacio loptu po zemlji,koju je kratko kratko odbio Đogatović. Miloš Stojanović je pokušao, šutira, ali Đogatović ponovo odbija,ovog puta  do Cvetkovića koji postiže gol,vredan trijumfa Jagodinaca.

Nakon ovog kola,Novi Pazar je na šestom mestu sa 12 bodova. Zbog obaveza reprezentacije,sledi dvonedeljna pauza u prvenstvu. Plavi će 20.oktobra dočekati OFK Beograd, a samo četiri dana docnije I “građevinare” u okviru osmine finala Kupa.

ALIVODIĆ: GREŠKAMA U PORAZ

Strelac jedinog gola za Novi Pazar,Enver Alivodić,ocenio je da su greške koštale njegov tim neuspeha.

“U fer I korektnoj utakmici,mislim da smo mogli I više od minimalnog neuspeha.Oba pogotka smo primili nakon naših grešaka I iskreno,žalim što nismo osvojili makar bod.No,šta je tu je,idemo dalje,sledi pauza koja će nam dobro doći da se osvežimo I pripremimo za nastavak prvenstva.

Kakva je bila atmosfera na tribinama?

“Tokom utakmice više puta se začulo od grupice, nazovi “najvatrenijih navijača” Jagodine: “Ubij Šiptara” I psovanje Šiptarske majke.Uoči utakmice,ispred hotela u kome smo bili u karantinu,manja grupica huligana nas je,negde iza ponoći vređala na verskoj I nacionalnoj osnovi.Time sam rezigniran I pitam se dokle tako?

Ipak,rukovodstvo Jagodine I protivnički igrači su se pokazali u potpuno “drugačijem svetlu”?

“Upravo tako. Svaka čast upravi domaćina na sjajnom dočeku I prijemu,kao I fudbalerima Jagodine,koji su bili super-korektni. Žao mi je što je grupica huligana nedoličnim ponašanjem, bacila mrlju na lepu predstavu”,kaže Enver Alivodić,sumirajući utiske sa gostovanja u Pomoravlju.