Odbojkaši Novog Pazara izgubili od Partizana

0
16

Novi Pazar – Odbojkaši Partizana odnijeli su cijeli plen iz Novog Pazara. Crno-beli su u trećem kolu slavili rezultatom 3:0 (25:23, 25:21, 25:22). Domaćin je, gotovo po svim parametrima, odigrao najbolji meč ove sezone, ali nije imao snage, a ni sreće, da u presudnim momentima osvoji bar jedan set, kojeg je po prikazanom zaslužio.

Početno ispitivanje snaga pripalo je gostima (8:5), ali je Novi Pazar do drugog tehničkog tajm-auta stekao dva poena prednosti (16:14). Bilo je i 17:14 za domaćina i vođstvo do rezultata 19:17, a onda je korektor Partizana konačno namjestio ruku. Na kraju su gosti slavili 25:23, uz podatak da je Novi Pazar načinio devet grešaka.

U drugom setu se dugo igralo poen za poen. I ponovo je neizvesna završnica otišla na stranu Partizana. Odnos grešaka bio je praktično isti (Novi Pazar sedam, Partizan dvije), pa se može reći da je presudilo iskustvo i mirnija igra gostiju.

Da ublaže bol domaćina, crno-beli su se potrudili u trećem periodu, pa su oni krenuli u seriju grešaka, ali ni to nije pomoglo Pazarcima. Opet je do same završnice bilo neizvjesno (23:23), ali su gosti iskoristili prvu meč loptu, za veliku radost i vrijedna tri boda.