Novi Pazar slavio posle sedam kola

0
13

Novi Pazar – Fudbaleri Novog Pazara savladali su Jagodinu 1:0 (0:0), u zaostalom meču 19. kola Superlige Srbije.

Domaćin je slavio pogotkom Predraga Pavlovića na asistenciju Irfana Vusljanina, osam minuta prije kraja utakmice.

Ovo je prva pobjeda za Novi Pazar posle sedam kola, a ukupno osam mečeva, kojom se primakao plej-of poziciji.

Pazarci imaju 23 boda, četiri manje od Javora i Mladosti koji su najbliži timovi “iznad crte”.

“Ovo je za nas bila utakmica sezone, u trenutku kada nam je pobjeda bila imperativ. Pobeda vredi više od tri boda, jer su momci shvatili da mogu da igraju fudbal”, rekao je trener Novog Pazara Radmilo Ivančević.

S druge strane, Jagodina je prvim porazom posle tri kola ostala u donjem delu tabele sa samo 16 bodova, pa joj predstoji grčevita borba za opstanak.

“Ušli smo dobro u utakmicu, šutirali, pogodili prečku, ali nismo pogodili mrežu. U drugom poluvremenu domaćin je imao posed i jednu grešku i posle driblinga mladog Frensisa mi smo primili gol. To je to”, rekao je trener Jagodine Miljojko Gošić.

Novi Pazar u sledećem, 21. kolu Superlige gostuje poslednjeplasiranom Spartaku, dok Jagodina ide na noge sve boljoj Vojvodini, koja je u seriji od tri pobede.