Na Marakani Crvena Zvezda porazila Novi Pazar rezultatom 3:0

0
21

Novi Pazar – Iako igrom nisu zadovoljili svoje navijače fudbaleri Crvene zvezde savladali su Novi Pazar na “Marakani” ubjedljivim rezultatom 3:0.
Do kraja meča nije bilo većih prilika za postizanje golova pa je meč završen ubjedljivom pobedom Crvene zvezde.

Deset minuta kasnije Novi Pazar je stvorio najbolju priliku na večerašnjem susretu ali Kecap i Popović nisu uspjeli da sa šest, sedam, metara matiraju Bajkovića pa ostaje 3:0.
U 67. minutu navijači Crvene zvezde napravili su bakljadu na sjeveru a Zvezda koja ima ozbiljne finansijske probleme može se nadati novoj kazni zbog korišćenja pirotehničkih sredstava navijača tog kluba.
Imao je Novi Pazar dvije prilike da iz prekida učini nešto više ali je oba puta lopta završila daleko od gola Bobana Bajkovića.
Na isteku sat vremena igre Zvezda je dobila priliku da iz slobodnog udarca zapreti gostima a Nenad Milijaš je poslao projektil po zemlji koji je prevario golmana i završio u mreži za 3:0!
Mnogo odlučnija igra Crvene zvezde na početku drugog dijela igre. Milunović je već u 48. minutu zaprijetio ali je lopta otišla u korner a treba istaći da je i Lazovićev udarac u 52. minutu bio izblokiran.
Nakon dva brza gola fudbaleri Crvene zvezde su spustili loptu pa se na odmor otišlo sa rezultatom koji je bio na snazi u 34. minutu.
Već u narednom napadu Zvezda je došla do drugog gola. Milijaš je tukao ali je golman Pazara kratko odbio loptu na nogu Mudrinskom koji je zakucao u mrežu za 2:0!
U 32. minutu uslijedila je greška u odbrani Novog Pazara pa je loptu Luki Milivojeviću proslijedio Lazović a ovaj je bio priseban, sjajno lobovao istrčalog Jankovića i tako doveo Zvezdu u prednost od 1:0!
Uslijedio je period od petnaestak minuta nezanimljive igre koja nije iznjedrila ništa konkretno ni na jednoj strani.
Imala je Crvena zvezda još jednu izglednu prliku na isteku desetog minuta meča ali je Milunović glavom poslao loptu pored desne stative golmana Jankovića.
Peti minut donio je prvu sjajnu priliku za domaće koji su nakon prodora Lazovića imali priliku da dođu do gola. Ipak, ispred Mudrinskog intervenisao je defanzivac gostiju.
Aleksandar Janković nije uvrestio Nikolu Mikića i Filipa Kasalicu u sastav ekipe, kako je i bilo najavljivano.
Fudbaleri Crvene zvezde sastaju se večeras sa Novim Pazarom u okviru 18. kola Jelen Superlige.
Zvezda – Bajković, Vešović, Pantić, Petković, Mladenović, Milijaš, Milivojević, Savićević, Lazović, Mudrinski, Milunović.
Novi Pazar – Janković, Lotinac, Stanić, Rahmanović, Vasiljević, Boljević, Tomić, Milić, V. Vujović, Popović, Marković.