Minimalan poraz plavih od Zavrča

0
11

Novi Pazar – Fudbaleri Novog Pazara, doživjeli su prvi poraz na pripremama u Novigradu. Četa Milorada Kosanovića je „položila oružje“ pred petoplasiranim timom slovenačke prve lige,Zavrčom, sa minimalnih 1:0, u okviru trećeg kola „Istra Winter kupa“.

Bio je ovo najteži ispit za našeg superligaša. Gol odluke postignut je još u 30.minutu, a pobjedu Slovencima donio je Jure Matijašić i prvo mjesto u A grupi, sa maksimalnim učinkom. Pogotku je prethodio udarac iz daljine,kako saznajemo,loptu nošenu efeom, golman Zečević nije uspeo da ukroti, već je odbio do igrača odluke, koji je „poentirao“.

U nastavku, Novi Pazar je bio mnogo bolji,ali nije bio miljenik sreće da materijalizuje veliku nadmoćnost. Sem toga, i glavni sudija Flegar se nije,najblaže rečeno,proslavio.Šta više, mogao je mirne duše da isključi golmana Zavrča,nakon pogibljenog starta đonom,van kaznenog prostora, na Kecapu. Ostalo je 1:0, uz ogromno nezadovoljstvo arbitražom u taboru Novog Pazara.