Fk Novi Pazar se bliži Evropi

5
38

Pazar-VozdovacNovi Pazar – Novi Pazar savladao Voždovac i, sasvim je jasno, do poslednjeg kola vodiće borbu sa Vojvodinom i Radom za mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Spartak pobijedio Donji Srem penalom u poslednjoj sekundi utakmice, gosti pretili izlaskom sa terena. Čuka bez milosti, pobedila i u Jagodini. Vojvodina osvojila važne bodove protiv Rada.

Fudbaleri Novog Pazara savladali su na domaćem terenu ekipu Voždovca sa 1:0, dok je Spartak, takođe kod kuće, slavio protiv Donjeg Srema rezultatom 3:2, u utakmicama 28. kola Superlige Srbije.

Pazarci su značajnim uspehom ostali u trci za četvrto mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, a Subotičani su slavili protiv direktnog konkurenta za opstanak i prepustili mu pretposlednje mjesto na tabeli.

Susret u Subotici protekao je u dramatičnoj borbi, najblaže rečeno, a Spartak je pobijedio golom iz penala u sudijskoj nadoknadi, nakon nekoliko rezultatskih preokreta. Gosti iz Pećinaca, revoltirani odlukama arbitra, prijetili su da će napustiti teren.

Radnički je u Nišu nadigrao čačanski Borac (1:0), dok je Mladost u Lučanima pobijedila OFK Beograd (4:2).

Fudbaleri Čukaričkog pobijedili su u gostima Jagodinu sa 1:0, koja igra zaista lošu polusezonu.

Jedini gol na utakmici postigao je Nikola Stojiljković glavom u 71. minutu posle centaršuta Filipa Stojkovića s desnog boka.

Trener Čukaričkog Vladan Milojević je na utakmici protiv Jagodine izveo delimično izmijenjen sastav u odnosu na onaj koji u nedelju na Banovom brdu savladao Crvenu zvezdu, ali “ćurani” ni pored toga nisu uspijeli da dođu do trijumfa, koji bi im obezbijedio opstanak u Super ligi Srbije.

Jagodina je u prvom poluvremenu utakmice imala nekoliko prilika, međutim, nije uspela da ih realizuje. U drugom dijelu meča domaćoj ekipi je poništne jedan gol u 67. minutu zbog ofsajda.Fudbaleri Vojvodine savladali su u Novom Sadu ekipu beogradskog Rada sa 2:0, u poslednjoj utakmici 28. kola Superlige Srbije.

Po gol u oba poluvremena bili su dovoljni za sigurnu i značajnu pobjedu Novosađana, kojom su se učvrstili na četvrtom mjestu prvenstvene tabele, a sada imaju šest bodova više od večerašnjeg protivnika.

Rezultati 28. kola

Vojvodina – Rad 2:0 (Ivanić 18, Makarić 81)
Jagodina – Čukarički 0:1 (Stojiljković 71)
Mladost Lučani – OFK Beograd 4:2 (Tešić 3, Frajdej 14, S.Jovanović 19, 86 – I.Jovanović 34, 78. penal)
Novi Pazar – Voždovac 1:0 (Jevtović 28. penal)
Radnički Niš – Borac 1:0 (Zemljanuhin 61)
Spartak Donji Srem 3:2 (Maksimović 46, Torbica 78. penal, Lazarević 90+3 penal – Mirković 45, Prljević 90)
Crvena zvezda – Radnički Kragujevac 1:2 (Ristić 83. penal – Goljović 39, Stević 67)
Napredak – Partizan 0:2 (B.Ilić 62, Živković 83)

Tabela: Partizan 69 bodova, Crvena zvezda 58, Čukarički 57, Vojvodina 46, Novi Pazar 43, Rad 40, OFK Beograd 39, Mladost 37, Radnički Niš 36, Borac 32, Jagodina 31, Voždovac 30, Napredak 28, Spartak 28, Donji Srem 26, Radnički Kragujevac 18.

U utakmicama 29. kola, 16. maja, sastaju se Mladost – Radnički Niš, OFK Beograd – Crvena zvezda, Čukarički – Vojvodina, Rad – Spartak, Partizan – Novi Pazar, Voždovac – Borac, Radnički Kragujevac – Jagodina i Donji Srem – Napredak.