Čačanima jesenje počasti

0
16

Novi Pazar – Klub malog fudbala Novi Pazar,zastao je na poslednjem koraku ka jesenjoj kruni. Plavi su u derbiju polusezone,poraženi u dvorani Pendik od Fontane iz Čačka sa 6:3,prepustivši na taj način tron ljutom rivalu.

Gosti su došli rasterećeni, sa potajnom željom da iznenade Pazarce i u tome su u potpunosti uspeli. Već u trećem minutu, Marković je iz kontre matirao Hota i doneo vođstvo svom timu. Plavi su potom,dugo tražili put do izjednačenja,imali loptu u svom posjedu,dok su Čačani igrali svoju igru u vrebali šansu iz kontranapada.

U devetom minutu,kapiten Fontane,Ristanović,postiže prvi od svoja tri gola i povećava prednost-0:2. Četiri minuta potom,kapiten Enes Delić,sjajnim pogotkom vraća nadu domaćinu. Očekivao se buran i neizvestan nastavak,ali to se dešavalo samo na momente.

U jeku najveće ofanzive Novog Pazara,opet kontra sa suprotne strane,Ristanović-1:3,minut 22. U 35.minutu dva gola. Najpre je neždad Dlovac iz velike udaljenosti pogodio rašlje Teofilovića,a već u sledećem napada,Čačani ponovo „poentiraju“.Het-trik Ristanovića za 2:4. Neumoljiv je zatim bio i Spasojević,pa potom i Marković,Fontana se „odlepila“ na 2.6,a čast neočekivano nervoznom Novom Pazaru,u poslednjem minutu spasio je Elvedin Sadović,za konačnih 3:6.

Jesenji prvak je Fontana sa 21 bodom, plavi imaju jedan manje. Nastavak šampionata biće više nego uzbudljiv. Jedan kiks može biti koban po jedne odnosno druge,pa ostaje da se vidi ko će se bolje snaći pod takvim,imperativom moranja,u bukvalno,svakom meču. Pazarci moraju da zbiju redove.Nisu slabiji sastav od Fontane,no, u sportu je često,sem znanja i kvaliteta,potrebno i lukavstvo,odnosno mudrost na terenu.