Spartaka nadigrao Novi Pazar – Plavi se udaljili od Evrope

0
434

Fudbaleri Spartaka savladali su u Subotici ekipu Novog Pazara rezultatom 2:0 u 24. kolu Superlige Srbije. Strelci su bili Bijelović u 12. i Srećković u 86. minutu.

Subotičani su ostvarili prvi trijumf u prvenstvu posle pet mečeva, a poslednji pre današnjeg su upisali još protiv Partizana, 10. novembra prošle godine u Beogradu.

Spartak je ovim trijumfom došao do 22 osvojena boda i “pobegao” je na 12. mesto na tabeli, ali daleko od toga da može da prestane da strepi u borbi za opstanak.

Novi Pazar je doživeo prvi poraz u drugom delu sezone i napravio korak unazad u trci za izlazak u Evropu. Sada je na šestoj poziciji sa 41 bodom.

Prvi gol je postignut u 22. minutu, kada je Bijelović posle kornera Srećkovića, pokušaja Dunđerskog i pravog karambola u kaznenom prostoru gostiju, zakucao loptu u mrežu Kljajića udarcem sa nekih 13-14 metara.

U nastavku otvorena i borbena igra, sa malo šansi.

Pazarci su preuzeli inicijativu u finišu, pokušali da dođu do izjednačenja, ali je u 86. minutu Ado oduzeo jednu loptu na sredini terena i otvorio kontru, potom su Srećković i Stanić munjevito razmenili dupli pas, a ovaj prvi je izašao sam pred Kljajića i rutinski ga matirao, za konačnih 2:0.