Senzacionalna pobjeda Hamada Međedovića na ATP turniru u Španiji!

0
1305

Teniser iz Srbije, Hamad Međedović, ostvario je izvanredan trijumf osvajanjem ATP čelendžer turnira na prelijepoj Majorci, na samoj akademiji Rafaela Nadala. Hamad je zapečatio svoju sjajnu nedelju osvajanjem titule u Španiji.

Međedović je svoj put do finala krunisao serijom impresivnih pobeda protiv Mehija, Lokolija, Belučija i Rinkona.

U finalu se drugi nosilac susreo sa trenutno 204. teniserom svijeta, Haroldom Majoom iz Francuske.

Hamad Međedović je završio meč sa rezultatom 2:1 u setovima (6:2, 4:6, 6:2).

U prvom gemu, Hamad je hrabro odoleo brejk lopti, a potom iskoristio treću brejk priliku u četvrtom gemu kako bi stekao prednost. Držao je svoj ritam, ostvario još jedan brejk u osmom gemu i osvojio prvi set.

Početkom drugog seta, Međedović se suočio s brejkom u korist protivnika, ali se brzo vratio i izjednačio na 3:3. Nažalost, Majo je ponovno napravio brejk u sedmom gemu, zadržavši ga do kraja seta, što je dovelo do izjednačenja u setovima.

U trećem setu, Hamad Međedović je odmah ostvario brejk i brzo stigao do 3:0 u svoju korist. Zadržao je svoj brejk prednost i do kraja meča, osvajajući tako titulu.

Kao šampion, Hamad Međedović je zaslužio bogatu nagradu od 48.380 evra.

(FOTO: Eibner-Pressefoto /EXPA/Adelsberger / imago sportfotodienst / Profimedia)