Hrvatska pobijedila Škotsku i plasirala se u osminu finala Eura

0
50

Kapiten Modrić odveo Hrvate u osminu finala (Foto: EPA-EFE)

Nogometaši Hrvatske, Engleske i Češke plasirali su se u osminu finala Evropskog prvenstva nakon što je večeras odigrano posljednje treće kolo u grupi D.

Hrvatskoj je igrala samo pobjeda u gostima kod Škotske, a nakon velike borbe na kraju su do nje i zasluženo došli.

Odlično je krenulo po izabranike Zlatka Dalića budući da je Vlašić doveo Vatrene u vodstvo već u 17. minuti. Međutim, tri minute prije odlaska na odmor Škotska je preko McGregora došla do izjednačenja. Ujedno je 1:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su obje ekipe krenule odlučno pošto je bilo jasno da se neriješenim rezultatom opraštaju od Eura. I kada je bilo najteže stvari u svoje ruke uzima kapiten Modrić koji fenomenalnim pogotkom u 62. minuti ponovo dovodi Hrvatsku u vodstvo.

Konačnih 3:1 za Hrvatsku postavio je Perišić u 77. minuti i tada je bilo jasno da su se Vatreni plasirali u nokaut fazu.I dok su Hrvati i Škoti igrali meč za prolaz dalje, na Wembleyu se igrao obračun između Engleske i Češke za prvo mjesto na tabeli. Već ranije su obje selekcije osigurale plasman u osminu finala, a Engleska je večerašnjom pobjedom rezultatom 1:0 osvojila prvo mjesto u grupi D.

Jedini strijelac na utakmici bio je Sterling još u 12. minuti utakmice, a vrijedi istaći da se u prvom poluvremenu igralo izuzetno ofanzivno s obje strane pa su obje ekipe propustile nekoliko dobrih prilika. Međutim, u nastavku su oba tima podbacila, igralo se oprezno i bez pravih prilika pa je ostalo rezultat 1:0 za Englesku.

Engleska će u osmini finala u naredni utorak igrati protiv drugoplasiranog iz grupe F. Hrvatska će u ponedjeljak igrati protiv drugoplasirane ekipe iz grupe E, dok će Češka odmjeriti snagu s Holandijom ili pobjednikom grupe E.Rezultati i strijelci:

Češka – Engleska 0:1 (Sterling 12′)

Hrvatska – Škotska 3:1 (Vlašić 17′, Modrić 62′, Perišić 77′ – McGregor 42′)

Izvor: klix.ba

The post Hrvatska pobijedila Škotsku i plasirala se u osminu finala Eura appeared first on Bosna PRESS.