Historijski podvig, Velež izbacio veliki AEK

0
28

Gužva pred golom grčkog tima

Fudbaleri Veleža napravili su pravi podvig. „Rođeni“ su u Atini nakon penala uspjeli izbaciti veliki AEK i izboriti plasman u 3. rundu kvalifikacija Konferencijske lige. Nakon 1:0 u regularnom toku, kojim je AEK anulirao zaostatak iz prvog meča (1:2), pristupilo se produžecima, a potom i penalima. “Rođeni” su na krilima fenomenalnog Slaviše Bogdanovića slavili u penalima sa 3:2.

Sjajni golman Veleža je odbranio dva šuta, a jednom se ispriječila i stativa. Za Velež su sa penala precizni bili Brandao, Cvijanović i Zvonić, dok je koncentracije nedostajalo Georgijeviću i Vehaboviću. Na drugoj strani, pogodili su Caveljas i Šarkov, dok su neprecizni bili Ansarifard, Lopes i Arauho.

TOK UTAKMICE

5. – Bogdanović je odbranio šut Arauhu! Velež je u 3. pretkolu!

5. – Zvonić je siguran! Velež vodi 3:2!

4. – Bogdanović brani Lopesu!

4. – Majstorski gol Cvijanovića. Poravnao je rezultat, sada je 2:2.

3. – Šarkov je poslao loptu u jednu, Bogdanovića u drugu stranu. AEK vodi 2:1.

3. – Vehabović loše šutira, Stanković brani.

2. – Caveljas pogađa, lopta je prošla ispod ruke Bogdanoviću. Sada je 1:1.

2. – Brandao siguran! Velež vodi!

1. – Stativa! Ansarifard je pogodio okvir gola! 0:0 u raspucavanju.

1. – Počinje raspucavanje. Prvi će šutirati Georgijević, njegov šut brani Stanković.

120. – Kraj i drugog produžetka, penali u Atini!

119. – Cvijanović je bio u naletu, na kraju se spetljao. Sami finiš drugog produžetka.

114. – Pokušao je Šakov sa nekih 25 metara od gola, ali lopta je završila u naručju Bogdanovića.

110. – Novi žuti karton na utakmici, sada ga je dobio Šimanski nakon prigovora poslije prekršaja na Zeljkoviću.

106. – Počeo je drugi produžetak.

• Scena iz Atine

Scena iz Atine

105. – Kraj prvog produžetka.

105. – Tri minute nadoknade.

104. – Hasanović je izgubio loptu na sredini terena, sijevnula je kontra AEK-a, ali Bogdanović brani šut Ansarifarda. U nastavku akcije je signaliziran ofsajd.

103. – Iz okreta je pokušao Ansarifard, ali lopta ide daleko od Bogdanovićevog gola.

102. – Na drugoj strani je požutio Haris Ovčina.

101. – Šakov dobija žuti karton nakon prekršaja na sredini terena.

95. – Nove izmjene u timu Veleža. Ćosić ustupa mjesto Melvinu Osmiću, a na terenu je i Brandao koji je zamijenio Isića.

94. – Ofanziva AEK-a, sada korner za Grke.

92. – Bogdanović brani! Ansarifard je dosta iskosa izbio pred golmana Veleža, ali on je dobro postavljen i brani taj pokušaj.

91. – Počeo je prvi produžetak.

91. – Milojević je napravio dvije promjene pred početak produžetaka. Svarnas i Šakov su u igri umjesto Bakakisa i Albanisa.

• Nervoza na terenu

Nervoza na terenu

90. – Kraj, gledat ćemo produžetke.

90+8. – GOL! Petros Mantalos je matirao Bogdanovića nakon što je lopta stigla do njega poslije jednog kornera AEK-a.

90+3. – Bogdanović brani sada šut Bakakisa! Velež od naredne runde dijeli šest minuta!

90+2. – Prilika za AEK! Ansarifard je bio u kaznenom prostoru Veleža, ali šutira pored gola Bogdanovića.

90. – Devet minuta nadoknade.

86. – Nova promjena. Denis Zvonić je zamijenio Samira Radovca.

82. – Žuti karton za Cvijanovića. Napadač Veleža je ometao izvođenje slobodnog udaraca.

81. – Albanis je sada zamijenio Garsiju.

80. – Kakva šansa za AEK! Fereira je loše reagovao, lopta dolazi do Garsije koji dobro šutira, srećom lopta ne završava u mreži.

76. – Zatresla se mreža Veležovog gola, ali signaliziran je ofsajd Caveljasu.

73. – Dvostruka izmjena u Veležu. Dudić na teren šalje dva napadača, Cvijanović i Georgijević mijenjaju Zajmovića i Anđušića.

69. – Kakva šansa za Velež! Prohujala je lopta pored AEK-ovog gola, Ćosić je šutirao nakon što je dobio povratnu loptu od Anđušića.

68. – Mitaj je ustupio svoje mjesto Helderu Lopesu.

• Ovčina zaustavlja Arauha

Ovčina zaustavlja Arauha

62. – Mijenjat će i Feđa Dudić. Na teren će Edo Vehabović, a utakmicu je završio Omar Pršeš.

61. – Milojević je prvi posegnuo za izmjenom u ekipi. Tanković je ustupio mjesto Ansarifardu.

58. – Sada slobodan udarac za Velež u odličnoj poziciji, ali Anđušić šutira pravo u živi zid.

52. – Najbolja šansa u nastavku, Tanković iz dobre pozicije šutira preko gola Veleža.

51. – Atraktivan pokušaj Zajmovića sa ruba šesnaesterca, ali bez problema za golmana Stankovića.

50. – Dobrih pet minuta Veleža u nastavku, prenijeli su igru na polovicu grčkog velikana.

46. – Mitaj je dobio žuti karton na startu drugog dijela.

46. – Počinje drugo poluvrijeme, nije bilo promjena u sastavima i jednog i drugog tima.

• Zajmović u borbi za loptu

Zajmović u borbi za loptu

45. – Kraj prvog poluvremena.

45+1. – Žuti karton za Ognjena Vranješa.

45. – Tri minute nadoknade u prvom dijelu.

43. – Kombinacija fudbalera “Rođenih”, na kraju Anđušić šutira pored gola.

37. – Bogdanović je junak Veleža! Dvije dobre uzastopne intervencije iskusnog golmana.

36. – Najbolja šansa za Velež! Zajmović je bio u šansi, ali odbranio je to Stanković.

34. – Najbolja prilika na utakmici! Arauho je šutirao, ali lopta srećom ne pronalazi metu. I dalje je 0:0 na stadionu “Spiros Luis” u Atini.

33. – Dženan Zajmović dobija žuti karton. Ofanzivac “Rođenih” je prvi javno opomenuti igrač na večerašnjoj utakmici.

30. – Borbeni Hasanović je uspio izvući prekršaj u izglednoj prilici. Pršeš je namjestio loptu, ali je veznjak Veleža loše šutirao.

• Arauho je šutirao, ali Bogdanović je odbranio njegov pokušaj

Arauho je šutirao, ali Bogdanović je odbranio njegov pokušaj

25. – Grci pokušavaju kreirati napad iz zadnje linije, ali dobro postavljeni Velež im to ne dozvoljava. I dalje je 0:0 u Atini.

15. – Sada prilika na drugoj strani! Garsija je šutirao, ali ponovo brani Bogdanović.

14. – Prilika za Velež! Ćosić se izborio za priliku, šutirao je lijevom nogom, ali Stanković brani njegov pokušaj.

10. – Arauho je zaprijetio, ali siguran je Slaviša Bogdanović. Imao je argentinski napadač dobru priliku nakon što je lopta preskočila odbranu Veleža.

6. – Bez uzbuđenja na početku utakmice. Velež se nije povukao na svoju polovicu, stoji visoko na otvaranju susreta.

3. – Prekršaj Zajmovića na Vranješu, koji večeras igra od prve minute. Podsjećamo, meč na Grbavici je ispratio na klupi za rezervne igrače.

0. – Počela je utakmica u Atini.

Dobro došli na tekstualni prijenos revanš utakmice 2. pretkola Konferencijske lige između AEK-a i Veleža.

“Rođeni” brane prednost iz prvog meča kada su na Grbavici nakon preokreta pobijedili sa 2:1. Za tim Feđe Dudića pogađali su Omar Pršeš i Dženan Zajmović. Susret u Atini počinje u 20 sati, a poznati su početni sastavi obje ekipe:

AEK: Stanković, Bakakis, Vranješ, Caveljas (Tzavellas), Mitaj, Mantalos, Le Talek (Le Tallec), Simanski (Szymanski), Garsija (Garcia), Arauho (Araujo) i Tanković.

Velež: Bogdanović, Ovčina, Isić, Zeljković, Fereira (Ferreyra), Hasanović, Radovac, Ćosić, Pršeš, Anđušić i Zajmović.

Vladan Milojević je na klupi grčkog predstavnika ostavio: Cintotasa (Tsintotas), Gkinisa, Heldera Lopesa, Ansarifarda, Albanisa, Mitoglua, Svarnasa, Šakova (Shakhov), Kosidisa, Radonju i Šabanadžovića.

Na drugoj strani, kod Feđe Dudića rezerve su: Kačavenda, Zubanović, Radović, Zvonić, Cvijanović, Georgijević, Brandao, Osmić, Alagić, Vehabović i Dejanović.

Izvor: avaz.ba

The post Historijski podvig, Velež izbacio veliki AEK appeared first on Bosna PRESS.