Futsal reprezentacija BiH savladala Rumuniju

0
12

Screenshot/Futsal reprezentacija BiH

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je protiv Rumunije odigrala meč četvrtog kola Četvrte grupe kvalifikacija za EURO 2022 – rezultatom 5:0

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine savladavši večeras Rumuniju u Zenici se plasirala na Evrospko prvenstvo koje će se 2022. godine igrati u Holandiji.

Izabranici Ive Kreze nakon četiri odigrana kola imaju maksimalnih 12 bodova i nedostižni su na prvom mjestu grupe 4.

Naša selekcija povela je preko Ivankovića u 17. minuti. Kahvedžić je na otvaranju drugog poluvremena povisio na 2:0, a u 25. minuti treći pogodak za našu selekciju postigao je Anel Radmilović. Na 4:0 povisio je Kahvedžić u 36. minuti da bi konačnih 5:0 postavio Bilal Jelić u 40. minuti.

Zadržala je naša selekcija prednost do kraja susreta i ostvarila historijski, prvi plasman na jedno veliko takmičenje.

Do kraja kvalifikacija izabranici Ive Kreze odigrat će još dva susreta. Osmog aprila gostujemo u Sjevernoj Makedoniji, a šest dana kasnije dočekat ćemo Srbiju na domaćem terenu. Evropsko prvenstvo igrat će se od 19. januara do 6. februara 2022. godine u Holandiji.

Izvor: radiosarajevo.ba

The post Futsal reprezentacija BiH savladala Rumuniju appeared first on Bosna PRESS.