Vrhunski tenis: Međedović u finalu na Majorki nakon impresivne igre protiv Španca

0
1112

Hamad Međedović Foto: Starsrport/Serbia Open

Još jednom, Hamad Međedović osvaja srca svojih fanova ove sezone, a najnoviji trijumf postigao je na prelijepom ostrvu Majorka, gdje je stigao do finala čelendžer turnira.

Sjajan meč i nedelja za Međedovića

U impresivnom meču, Međedović je nadmoćno porazio Španca Danijela Rinkona rezultatom 6:3, 6:2 za svega sat i sedam minuta čiste teniske magije.

Novi nadolazeći talent iz Novog Pazara sada strpljivo čeka ishod duela između Majo i Džumhura, dok se sam na ovom turniru nalazi kao drugi nosilac, obećavajući uzbudljive borbe za prestižnu titulu.

Prvi set doneo je nekoliko napetih trenutaka, s Hamadom suočenim s samo jednom brejk loptom koju je izvanredno odbranio, pre nego što je iskoristio svoju priliku za ključni brejk.

U drugom setu, Međedović je munjevito poveo s 4:0, jasno stavljajući do znanja da Španac nema šansu.

Iako trenutno zauzima 143. mjesto na svjetskoj teniskoj listi, možemo očekivati da će se njegovo ime penjati na rang listi. Iako mu je tek 20 godina, do kraja godine bi mogao postati dio elitnog kluba 100 najboljih tenisera na svijetu.