Usame Zukorliç: Siyasi Karalama Değil, Proje Siyasetini Yürüteceğiz

0
48

Siyasi karalama değil, proje siyaseti ve toplu refah bizim partimizin stratejisi olacaktır. Merhum Müftü, bizi ikinci ligden Şampiyonların ligine çıkardı. Artık da Müftünün bilgilerinin ve fikirlerinin fiiliyata geçirme zamanı geldi. Novi Pazar’a Vukovar senaryosuyla tehdit edenler de, onlara karşı birlikte duracak Boşnak ve Sırp kritik kitlesinin var olduğunu bilsinler”, Adalet ve Mutabakat Partisi’nin (SPP) lideri, partinin Novi Pazar şehrin kurulunda konuşan Usame Zukorliç açıklamasında bulundu.

Kendisi, katılanlara da Müftünün sağında duranları tarihin hatırlayacağinı, Tanrı,nın karşısında herkesin eşit olduğunu ve ayrışmaların kabul edilmez olduğunu ifade etti.

Bu şehirde hayatımın yirmi sekiz yılını geçirdim. Ondan önceki bir sene de, doğduğum Cezayir’de kaldım. Yirmi sekiz yılı da, liderimiz ve başbuğumuz, merhum Müftüyle geçirdim. O zaman zarfında bu şehirde yürümeyi öğrendim, Tsana ve Trşo ilk ve orta okullarına gidiyordum. Gazi Isa Beg Medresesini bitirdim. Hukuk ve İlahiyat bölümlerinden mezun oldum ve yüksek lisans yaptım. Tam da merhum babamla şahsi gelişimi yurtdışında devam etmeye anlaştıktan sonra, onun ölümüyle yüzleşme durumunda kaldım. Türkiye’ye gitmem de bu şekilde engellendi. Pazar çarşısı, Orlye kimliğiyle birlikte, benim kimliğimin bir parçasıdır, çünkü burada büyüdüm.

Birileri insanları şehirlilere ve köylülere, yani şehre yeni gelenlere ile şehrin eski insanlarına ayırmak suretiyle kargaşa çıkarmayı denediler. Bunun bazı siyasetçilerin tarafından da yapıldığını biliyorsunuzdur. SPP insanlar arasında ayrımcılık yapmaz ve yapmayacak, bunu bilin. Ben Boşnak DNA projesinin koordinatörü olduğun için, teker teker her siyasetçinin ailesinin buraya ne zaman geldiğini biliyorum. SPP, bu tür ayrımlarının tamamını silecektir. İyi ve kötü insan, güvenilir ve güvenilmez insan, dürüst ve dürüst olmayan insan şeklindeki ayrımlar geçerli sayılabilir. Tanrının karşısında hepimiz eşitiz. Bu da Müftünün dengelediği katılımcı siyasettir, dışlayıcı siyaset değildir. Ya biz, ya da onlar değil, hem biz, hem de onlar şeklinde.” Zukorliç ifadesinde bulundu.

Kendisi, Novi Pazar’ın Avrupa’da en kirli havaya sahip olan şehirlerden biri olduğunu da ifade etti.

“O problemin çözüldüğü gün, birçok siyasetçi o başarıyla kendini methetmeye çalışacaktır, fakat sadece tek bir parti bu problemin çözümüyle ilgili belgeye sahiptir – fikrin ve projesinin kime ait olduğuna dair bir anlaşma. Otoban, demiryol ve hastane-klinik merkezi projeleri için de aynı durum söz konusudur.” Zukorliç açıklamasında bulundu.


Sandžak PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone

Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.