Sloboda savladala Pazar u Pendiku sa 78:74

0
38

Košarkaši Slobode pobedili su večeras domaću ekipu Novog Pazara sa 78:74 (17:16, 26:26, 15:18, 20:14), u utakmici 19. kola ABA 2 lige.

Tuzlake je do trijumfa u neizvesnoj završnici predvodio Martevijus Meknajt sa 27 poena, a sledili su ga Sani Čampara i Vladimir Tomašević sa po 12 poena.

Najbolji kod Pazaraca bio je Aleksandar Todorović sa 20 poena. Tarik Brunčević dodao je 17, Majkl Melori 15, dok je Aleksej Nešović upisao 11 poena.

U meču koji je u dvorani Pendik pratilo oko 600 gledalaca, početak drugog poluvremena kasnio je 10 minuta zbog problema sa rasvetom, a isti razlozi uslovili su prekid od 13 minuta u finišu treće četvrtine.

Pazar i Sloboda zauzimaju deveto i 10. mesto na tabeli regionalne ABA 2 lige sa skorom 7/12.

Novopazarci će u 20. kolu gostovati ekipi Sparsa iz Sarajeva, dok će Sloboda dočekati cetinjski Lovćen 1947.