Rukometaši Spartaka savladali ekipu Novog Pazara sa 27:25

0
28

Rukometaši Spartaka savladali su u Subotici ekipu Novog Pazara sa 27:25 (15:13), u meču 20. kola Arkus lige.

Domaćin je u 17. minutu imao plus šest (12:6), a onda su Novopazarci postepeno smanjivali razliku, da bi u 44. minutu ostvarili i jedino vođstvo na utakmici (21:22).

Usledila je serija Subotičana od 4:0, koja je i odlučila pobednika.

Najefikasniji kod Spartaka bili su Nemanja Vuković sa sedam pogodaka, najbolji pojedinac na terenu Uroš Kojadinović sa pet golova, te Željko Šukić i Dejan Karan sa po četiri gola.

Na drugoj strani, Petar Žujović postigao je osam, Pavle Banduka sedam, a Veljko Davidović četiri gola za poraženi tim.

Meč u Hali sportova Dudova šuma pratilo je oko 250 gledalaca.

Pazar je ostao četvrti na tabeli sa 22 boda, dok je Spartak sedmi i ima 18 bodova.

Novi Pazar će u 21. kolu gostovati leskovačkoj Dubočici 54, a Spartak će gostovati Rudaru iz Kostolca.