Od ”Parnog valjka” ostala olupina, Pazarci osvojili prve bodove u novoj sezoni!

0
654

Doskora je Partizan delovao kao mašinerija u velikoj većini superligaških mečeva. Ove sezone gledamo nešto sasvim drugo.

Ako su navijači Partizana mislili da ne može gore poslje dva vezana kiksa protiv Radničkog u Nišu i TSC-a u Humskoj, prevarili su se.

Agonija njihovog kluba se nastavila i u Novom Pazaru, gdje su crno-bijeli večeras pretrpili i prvi poraz u četiri odigrana superligaška kola.

Pazarci su slavili rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Miloš Mijić iz jedanaesterca u 25. minutu meča, pošto je prethodno Siniša Saničanin oborio agilnog Andriju Majdevca u kaznenom prostoru Partizana.

Da sve bude gore po Partizan, štoper Partizana je tom prilikom dobio drugi žuti karton i crno-beli su oko 65 minuta igrali sa fudbalerom manje na terenu.

Prije toga samo je Rikardo pripretio u 18. minutu poslje odličnog dodavanja Bibarsa Natha, a poslje Saničaninovog isključenja Pazarci su zamalo došli i do drugog gola, kada je Mijić pored četvorice protivničkih igrača šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio stativu.

Partizan je u prvom poluvremenu imao posjed lopte od čak 70 posto, ali ništa to nije vrijedilo ekipi Ilije Stolice koja nije imala ideju kako da dođe do gola.

U nastavku je nešto više energije u igru Partizana unio krilni fudbaler Fuseni Dijabate, jedno od najnovijih pojačanja crno-bijelih ovog ljeta, a zapažen je bio i mladi napadač Samed Baždar koji je takođe dobio priliku u drugom poluvremenu.

U 73. minutu Bojica Nikčević je probio po desnoj strani, povukao je odličnu kontru, uslijedio je odličan centaršut na drugu stativu za Mijića koji pogađa samo spoljni dio mreže.

Četiri minuta kasnije golman domaćih Filip Kljajić je bio na iskušenju, Baždar je odlično uposlio Rikarda Gomeša koji je gađao donji desni ugao, ali je Kljajić odlično intervenisao.

Do kraja, crno-bijeli su priprijetili u nadoknadi vremena, stvorila se gužva pred golom Kljajića, ali Baždar nije uspio da pošalje loptu u mrežu.

Izvor: sportske.net