Košarkaši Novog Pazara pobjedili u Beogradu

0
11

U susretu 10.kola Košarkaške lige Srbije OKK Novi Pazar slavio je pobjedu protiv OKK Beograda rezultatom 81:74 (20:14, 16:17, 25:22, 20:21).

U hali Mega Factory Pazarci su odmjerili snage sa beogradskom ekipom i ostvarili šestu ovosezonsku pobjedu.

Gosti su dobro otvorili utakmicu i prvu četvrtinu završili sa šest poena prednosti, dok je u nastavku viđena ravnopravna borba.

Presudna je bila završnica posljednje četvrtine u kojoj su plavi uspješno odbili nekoliko naleta košarkaša OKK Beograda i na kraju stigli do važne pobjede.

Najbolji u redovima ekipe Novog Pazara bili su Stefan Adžić sa 23 poena (4sk, 1as, 1blk), Marko Ilić sa 17 (8sk, 5as, 1uk, 2blk), Nedžad Muratović sa 13 (12sk, 4as) i Simeon Carter sa 8 ubačebih poena (4sk, 2as, 4uk, 4blk).

Kod Beograđana zapaženiji su bili su Mladen Vujić sa 19, Nikola Đurišić sa 15, te Mihailo Mušikić 12 poena.

Novi Pazar se nakon ove pobjede nalazi na trećoj poziciji na tabeli sa 15 bodova.