Košarkaši Novog Pazara dominirali u Pendiku – Srušen skopski MZT

0
11

Košarkaši Novog Pazara pobijedili su na domaćem terenu skopski MZT sa 79:70 (25:18, 23:15, 14:18, 17:19), u utakmici 21. kola ABA 2 lige.

Tim iz Severne Makedonije bolje je otvorio meč i u petom minutu vodio je sa 16:7, ali su Pazarci u nastavku zaigrali bolje, da bi u 27. minutu imali maksimalnih plus 19 (60:41).

Najbolji kod Pazaraca bio je Majkl Melori sa 27 poena, a pratio ga je Tarik Brunčević sa 13.

U redovima MZT-a prednjačio je Olafemi Oladžobi sa 20 poena i 12 skokova, dok je Andrej Magdevski postigao 13 poena.

Utakmicu u dvorani Pendik pratilo je oko 1.000 gledalaca.

MZT je zadržao drugu poziciju na tabeli sa 12 trijumfa i devet poraza, dok je Pazar na 10. mestu i na skoru je 8/13.

Pazar će u 22. kolu, poslednjem u regularnom delu sezone u regionalnom takmičenju, gostovati Borcu, a MZT će biti domaćin Lovćenu 1947.