0
31

U sklopu desetog kola Prve futsal lige viđen je meč kola između KMF Novi Pazar i KMF Kalča iz Niša.

KMF Novi Pazar kao jedan od pretendenata za sami vrh tabele pojačao je svoje redove tokom polusezonske pauze.

Danilo Kostić iskoristio je, na tren uspavanu ekipu Novog Pazaru i postigao gol nakon udarca iz ugla. Gosti su poveli u 8. minutu.

Ekspresan povratak domaćina. Nakon odličnog prodora kapitena Eka Redžovića, na pravom mjestu bio je iskusni Elvedin Sadović i poravnao rezultat u 9. minutu meča.

Nakon prvog dijela igre rezultat je bio 1:1, sa utiskom mnogo veće i snažnije inicijative Novog Pazara.

Iskustvo Elvedina Sadovića je još jednom isplivalo na površinu kada je nakon gužve u petercu Nišlija pogodio za 2:1 i tako preokrenuo rezultat. Gol je pao u 23. minutu meča.

Dejan Jovanović je u 28. minutu uhvatio odbranu Nišlija na spavanju nakon kornera koji je izveo kapiten Redžović. Lagan posao za 3:1.

Samo dva minuta kasnije, u 30. minutu nakon greške odbrambenih igrača gostujućih igrača Ninoslav Aleksić povećava na 4:1.

Minut kasnije u 31. nakon greške dvostrukog strijelca Sadovića gosti smanjuju na 4:2.

Dejan Jovanović eurogolom u malu mrežicu postavio je teško dostižnih 5:2 na pet minuta do kraja.

Ninoslav Aleksić je bombom srušio nade gostiju da na višak mogu uraditi nešto. Konačnih 6:2 postavio je u 38. minutu meča.

Utakmicu u dvorani Pendik pratilo je oko 300 gledalaca.

Novi Pazar je zadržao drugo mjesto na tabeli sa 24 boda, a Kalča je i dalje peta sa 12 bodova.

Pazarci će u 11. kolu gostovati ekipi Vranja, dok će Kalča biti domaćin beogradskom FON-u.