Historija – Novi Pazar je novi lider Superlige!

1
1071

Fudbaleri Novog Pazara od danas su, makar na nekoliko dana, preuzeli lidersku poziciju na tabeli Superlige Srbije!

Pazarci su nastavili svoju fantastičnu seriju pobjeda ove sezone, a sedmi uzastopni trijumf upisali su na gostovanju u Kragujevcu protiv domaćeg Radničkog 1923 rezultatom 3:1!

Oni sada imaju 21 osvojen bod iz 10 odigranih utakmica, a aktuelni šampion Crvena zvezda 20 bodova, ali uz dvije utakmice manje.

Možda i ključni trenutak današnjeg meča dogodio se u 15. minutu, kada je defanzivac Radničkog Filip Ivanović skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton, pa je domaći tim veći dio meča odigrao sa fudbalerom manje na terenu.

Precizan sa bijele tačke bio je Islamović koji je doveo Pazarce u vođstvo od 1:0.

Radnički je, ipak, uspjeo da izjednači pred kraj prvog poluvremena, kada je Periša Pešukić skrivio jedanaesterac zbog prekršaja nad Krajišnikom, a precizan sa bijele tačke bio je Nemanja Tomić – 1:1.

Finiš prvog poluvremena obilježila je i velika šansa za Damjana Krajišnika koji je pogodio stativu iz veoma izgledne situacije.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Pazarci su mogli do novog vođstva. Stativa je tada spasila Kragujevčane, jedan igrač domaćih je sa gol-linije uspjeo da interveniše i otkloni opasnost ispred svog gola. U 54. minutu Bogdanovski je poslje greške Stojiljkovića protutnjao po desnoj strani, centrirao za Gavrića koji šutira zamalo iznad prečke.

Ali, nije još dugo odoljevala odbrana Radničkog. Nenad Gavrić je u 57. minutu na levoj strani osvojio loptu, ušao u kazneni prostor i asistirao u peterac za Stanojlovića koji   je stigao sa suprotne strane, bio je brži od golmana Lekovića i poslao loptu u mrežu – 1:2.

Samo šest minuta kasnije golman Leković je ponovo morao da vadi loptu iz mreže, ovog puta ga je izvanrednim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao veoma raspoloženi Nikola Bogdanovski – 1:3.

Mogao je Bogdanovski i do još jednog gola u 75. minutu, ponovo je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali ovoga puta je bio zamalo neprecizan, lopta je završila iznad prečke.

Tri minuta kasnije Vidosavljević je na drugoj strani zamalo iznudio novi jedanaesterac za Radnički. Sudija Marko Delibašić ga je najpre dosudio, ali je na intervenciju iz VAR sobe otišao da pogleda snimak i – poništio svoju odluku.

Do kraja bez većih uzbuđenja, Pazarci su rutinski zadržali prednost i sada mogu mirno da sa vrha tabele čekaju derbi sledećeg kola, kada će im u goste doći Crvena zvezda.

Izvor: sportske.net