Edin Hamidoviç’e Yapılan Cinayetten ve Alen Tahiroviç’in Kaçırılmasından Sorumlu Olan Şahıslar Bunlardır

0
122

Sjenica’daki (Syenitsa) teknik meslek lisesinin müdürü Alen Tahiroviç’in kaçırılmasından ve “Sjeničke novine” medyasının editör Edin Hamidović’in öldürülmesinden sorumlu olan kişilerin listesi işte budur:

EMRAH LATOVİÇ (Latović), katil

İzet Latović’in (Latoviç) oğlu ve Edin Hamidović’in (Hamidoviç) katilidir. Babasının emriyle Karadağa kaçtığı belirtilir.

RANKO CUROVIÇ (ĐUROVIĆ), katil yardımcısı

Sjenica (Syenitsa) İlçesinin Bare köyünden gelmektedir. Emrah Latović’in Karadağ tarafına kaçışını organize eden kişidir. Hapsedilmiştir.

N.N., sürücü-katil yardımcısı

Edin Hamidoviç’e (Hamidovuç) yapılan suikast sırasında katil olan Emrah Latović’in (Latoviç) bulunduğu mini moris arabasının sürücüsünün kimliği, polisin tarafından henüz tespit edilmemiştir.

İZET LATOVİÇ (Izet Latović), cinayetin emrini veren kişi

Almanya’da insan kaçakçılığından hüküm giymiştir. Sjenica’da (Syenitsa) Daciç kardeşlerine yapılan suikast girişimi suçlamasından Rasim Ljajić’in (Lyayiç) sayesinde beraat edilmiştir. Şehit Edin Hamidović tarafından ölüm tehditleri nedeniyle polise ihbar edilmiştir. Sjenica’daki (Syenitsa) suç örgütünün sözde lideridir. Alen Tahirović kaçırıldığı sırada, kendisinin kardeşinin evinde tutulduğu bilinir. Alen Tahirović’e yapılan işkencelere de katılmıştır. Halihazırda Rasim Ljajić’in (Lyayiç) SDP’sinde üst düzey yetkili görevini sürdürmektedir.

ENES GONYANİN (Gonjanin), İzet Latoviç’in yardımcısı

Bu şahsın işlediği suçlardan dolayı Bosna’ya ve AB’ye girmesi yasaktır. Alen Tahiroviç’in kaçırılmasında rol almıştır. Yaşanan son cinayet olayından sonra Rasim Ljajić’in (Lyayiç) koruması altında olduğu için polisin tarafından aranmamıştır.

BOYAN TIRMÇIÇ (Bojan Trmčić), polis müdürü

Sjenica polisinin müdürü kumar bağımlısıdır, bu yüzden de sıkça Izet Latoviç’ten borç isteğinde bulunur. Izet Latoviç de verdiği borçları geri almak için Boyan Tırmçiç’in sahip olduğu arazilerin satışını organize eder.
Kendisi de polis müdürü olarak Sjenica Belediyesinde düzenlenen güvenlik konseyinde Alen Tahiroviç’i kaçırılma olayını minimize etmiştir

PETKO PUTSAREVİÇ (Pucarević), savcı ve Boyan Tırmçiç’in işbirlikçisi

Emrah Latoviç (Latović) ile Izet Latoviç’in yaptıkları suçları gizlemekten sorumlu olan Nova Varoş’lu savcıdır. Putsareviç, geçmişte Emrah Latoviç’e karşı yasa dışı silah taşımaktan ve devlet görevlisine-polise saldırı düzenlemekten açılan soruşturmayı devam ettirmedi. İzet Latoviç’e karşı da cezayı işlemleri başlatmadı.

ASİM AKI HOCIÇ (Asim Aki Hodžić), bakanlıkta danışman, Lyayiç’in Syenitsa’daki yardımcısı ve İzet Latoviç’in akrabası

Syenitsa (Sjenica) belediyesinin bütçesini birkaç kere soymaktan sorumlu olan SDP’nin görevlisidir. İzet Latoviç’in koruması altında Hazbo Muyoviç’in (Mujović) belediye ofisinde çekilen porno videosunu yayımlamıştır. İzet Latoviç’in Müftü Zukorliç’in (Zukorlić) SPP partisinin üyelerine yaptığı saldırıları doğrudan teşvik etmiştir. Bu şahıs, Rasim Lyayiç’in tarafından İzet Latoviç’i yönlendirmek ve kontrol etmek için görevlendirilmiştir. Kaçırılan okul müdürü Alen Tahiroviç’e bizzat işkence etmiştir. Rasim Lyayiç’in koruması altında olduğu için, Edin Hamidoviç’e yapılan cinayetten sonra polis aramasına tabi tutulmamıştır ve olaydan dört gün sonra Ticaret, turizm ve telekomünikasyon bakanlığında danışman görevine getirilmiştir.

RASİM LYAYİÇ (Rasim Ljajić), eski bakan ve Sancak’taki suç örgütlerinin önderi

Kendi görevlileri İzet Latoviç ile Asim Aki Hociç’in siyasi koruyucusudur. On beş sene önce Datsiç (Dacić) kardeşlerine yapılan suikast girişiminde İzet Latoviç’i koruması altına almıştır. “Kurir” gazetesi ile SDP görevlilerin kontrol ettiği medyalarin sayesinde Edin Hamidoviç’e yapılan suikastı farklı göstermeye çalışmıştır. Söyle ki, etkisinin altında bulunan medyalar, müftü Zukorliç’i kan dökmeyi teşvik etmekle suçlamışlardır, Edin Hamidoviç’i de İzet Latoviç’ten zorla para almaya çalıştığını ifade ederek yapılan cinayeti paklamaya çalışmışlardır.

Toplamda beş tane siyasi suikastı teşvik etmiştir. Bu suikastlarda üç kişi hayatını kaybetmiştir, bir kişi de engelli kalmıştır.

 


Sandžak PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone

Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.