Bravo: Novi uspjeh Bosanke Elvedine Muzaferije

0
353

Elvedina Muzaferija, najbolja skijašica Bosne i Hercegovine, nastupila je na utrci spusta u okviru Europa Cupa u italijanskoj Pili i tako osvojila svoje prve bodove u ovoj disciplini ove sezone.

Ljubitelji skijanja Muzaferiju su upamtili na kraju prošle godine kada je osvojila tri boda na utrci superveleslaloma u švicarskom Sent Moricu.

Nekoliko dana kasnije ispisana je historija bosanskohercegovačkog sporta. Muzaferija je osvojila prve bodove za Bosnu i Hercegovinu u Svjetskom skijaškom kupu. U kombinaciji voženoj u Altenmarkt-Zauchenseeju, u Austriji, osvojila je 29. mjesto i tako došla do prvih bodova.

U odnosu na pobjednicu Federicu Brignone, bila je u zaostatku za 9,25 sekundi. Vožnje je odvezla za 2:12,70.

Muzaferija je u italijanskoj Pili u sklopu FIS takmičenja bila treća prije nešto više od sedam dana, a sada je osvojila i vrijedne bodove u Europa Cupu.

Naredni nastup Muzaferiju očekuje u Europa Cupu (od 12. februara), a potom i u Svjetskom kupu i to u švicarskoj Kran Montani.

U Svjetskom kupu Muzaferija će voziti dva spusta i superveleslalom. S obzirom na to da je utrka spusta zbog vremenskih uvjeta u Sočiju otkazana, jedan spust prebačen je u Crans Montanu.