Zvezda oborila rekord: Crveno-bijeli pregazili Novi Pazar za 24. pobjedu u nizu

10
17

Novi Pazar

Novi Pazar – Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas u gostima Novi Pazar sa 4:0, ostvarili 24. uzastopni trijumf, i tako postavili novi rekord kluba po broju uzastopnih pobjeda.Zvezda je trijumfom nad Novim Pazarom u zaostalom meču 25. kola povratila prednost od 32 boda prednosti nad Partizanom na vrhu tabele Super lige.

Novi Pazar je i dalje bez pobjede u prolećnom dijelu sezone, a zaključno sa današnjom utakmicom ima učinak od dva poraza i tri remija, i sada se nalazi na 12. mjestu tabele sa 27 bodova.

Zvezda je danas povela u 28. minutu golom glavom Aleksandra Lukovića, posle kornera koga je izveo Luis Ibanjes.

U 28. minutu bilo je 2:0. Damijen Le talek iskoristio je grešku odbrane koja nije uspela da preseče jednu dugačku loptu, a onda je u trku sa desne strance centrirao u sredinu, gdje se našao Ugo Vijeira i glavom postigao gol, svoj 19. u sezoni, čime je popravio prednost na prvom mjestu liste strijelaca.

Pred kraj prvog poluvremena Zvezda je stekla ogromnu prednost. Vijeira je u jednom napadu pronašao Srđan Plavšića u šesnaestercu, a on je centrirao, ali je Jasmin Trtovac loše presekao taj pas i poslao loptu u svoju mrežu.

Zvezda je u drugom poluvremenu spustila tempo igre, tako da su i igrači Novog Pazara imali nekoliko dobrih prilika, ali je golman gostiju Damir Kahriman bio uspješniji.

Le Talek je u 66. minutu pored asistencije upisao i gol posle asistencije Plavšića.

Nakon toga se nije mnogo toga dešavalo, tako da je Zvezda mirno privela meč kraju i upisala svoj rekordni 24. uzastopni trijumf.