Željezničar savladao Zrinjski na Grbavici, Krpić odlučio derbi kola

0
36

Prvu priliku na susretu vidjeli smo nakon desetak minuta kada je Asim Zec šutirao iskosa sa desne strane, a Antonio Soldo je bio siguran.

Plavi su u 24. minuti ponovo zaprijetili. Petar Bojo je izveo Slobodan udarac, Damir Sadiković šutira, ali je Soldo bio siguran i nakon njegovog udarca.

Zec je imao novu šansu u 31. minuti. Napadač Željezničara namjestio se na lijevu nogu i šutirao sa desetak metara, ali Soldo je još jednom sjajno odbranio.

Zrinjski je zaprijetio ozbiljnije prvi put u samom finišu prvog poluvremena. Ivan Čurjurić je šutirao, a Filip Erić je odbio loptu u korner.

Do kraja poluvremena vrijedi izdvojiti slobodan udarac Sadikovića sa više od 30 metara, no lopta je otišla pored gola.

Plavi su poveli u 59. minuti. Nakon duge akcije lopta je stigla do Mehmeda Alispahića koji šutira iskosa sa lijeve strane, Soldo je odbio loptu, a u petercu je najsnalažljiviji bio Sulejman Krpić koji je šalje u mrežu za 1:0.

U posljednjih pola sata Zrinjski je pokušao stići do izjednačenja, no Mostarci nisu imali apsolutno nikakvih rješenja za sigurnu i dobro postavljenu odbranu Plavih.

Željezničar je desetak minuta prije kraja mogao i udvostručiti vodstvo, no Zecov udarac sa dvadesetak metara je Soldo uspio odbraniti.

Plavi su upisali drugu vezanu pobjedu i sa sedam osvojenih bodova su na drugom mjestu, dok je Zrinjski drugi put poražen ove sezone i nalazi se na desetom mjestu na tabeli.