Vojvodina slavila u Novom Pazaru

0
10
novi-pazar-vojvodina_660x330Novi Pazar – Fudbaleri Vojvodine pobijedili su danas u gostima Novi Pazar sa 2:1 u zaostaloj utakmici prvog kola Super lige Srbije.

Golove za Vojvodinu postigli su Miloš Trifunović u 68. minutu i autogol Darka Stanojevića u 77. Strijelac jedinog pogotka za Novi Pazar bio je Anes Rušević u 69.

Vojvodina se današnjom pobjedom primakla prvoplasiranoj Crvenoj zvezdi na samo dva boda zaostatka, pošto sada ima 20, dok je Novi Pazar 11. sa osam.

Novosađani su u prvom poluvremenu bili bolji rival, ali nisu uspjeli da dođu do gola, iako su imali nekoliko dobrih prilika.

Situacija se u drugom poluvremenu izmijenila, ali je Vojvodina na kraju uspjela da dođe do trijumfa i veoma bitna tri boda u borbi za vrh tabele.

Lalatović: Čestitam igračima, ponosan sam na njih

Posle pobjede njegovog tima nad Novim Pazarom, šef stručnog štaba Vojvodine Nenad Lalatović čestitao je svojim igračima i istakao da je ponosan na njih.

“Čestitam igračima Novog Pazara na fer i korektnoj igri i zahvaljujem se njihovoj publici, koju moram da pohvalim pošto ovako nešto nikada nisam doživeo. Danas su me malo ganuli, jer ovakve ovacije, osim donekle u Čačku, ni u jednom klubu do sada nisam doživio. Što se tiče utakmice, odigrali smo u srednjoj zoni i vršili presing na defanzivne vezne i štopere Novog Pazara, odnosno pokušavali da kroz posjed i kretanje iza leđa odbrane postignemo gol. U prvom poluvremenu to nismo uspijevali i igra se odvijala uglavnom na sredini terena, bez pravih šansi za gol, a u drugom dijelu smo imali malo više prostora, jer je Novi Pazar zaigrao ofanzivnije. Uspjeli smo da povedemo, ali smo odmah potom primili gol, što je nedopustivo, pogotovo na jednom ovakvom gostovanju. Tad ekipe obično padnu, ali ja volim da moj tim liči na mene i da vjeruje u pobjedu, da ima karakter i da se ne boji nikog, kao što se ni ja nikog ne bojim. Zato nas je Bog nagradio sa autogolom. Poslije smo imali još neke šanse, kao i Novi Pazar preko Dimitrijevića. Čestitam mojim igračima na prikazanoj igri i osvojena tri boda. Od kako je počelo prvenstvo, nemamo nijedan poraz i prišli smo Crvenoj zvezdi na dva boda. Drugi smo na tabeli, što niko nije očekivao, a u Evropi smo igrali sjajno. U Vojvodini sam proveo 11 mjeseci i za to vrijeme nisam doživio nijedan poraz kod kuće. Novom Pazaru želim mnogo sreće, jer ovakva publika zaslužuje plej of, pogotovo što ima sjajnog trenera i sjajne igrače – kaže Lalatović.

lalatovic

fkvojvodina.rs

On je potvrdio da je vrlo moguće da će već sutra napustiti mjesto šefa stručnog štaba Vojvodine.

“Ne bih još da pričam o tome, ali moraju svi da znaju da se sa druge pozicije ne ide tako lako. Ne želim da u decembru ja budem taj koji će morati da napusti klub, već ću ga možda napustiti malo ranije. I Zoka Šćepanović je otišao, mada ne znam iz kojih razloga, a decembar je blizu. Nekima smeta moj karakter i to što imam svoj stav, što sam pošten i što svoj posao radim časno, što ne može niko da mi priđe i što to nikada neću dozvoljavati. Da li ću otići ili ne, vidjećemo sutra. Ja sam dao svoj uslov, a to je da ne može niko da me mijenja. Želim da se zaštitim i da ne prođem kao neki. Ja nisam neposlušan, već sam samo pošten i kod mene uvijek igraju najbolji” ističe Lalatović.

On je dodao da su ga pogodila današnja skandiranja navijača Vojvodine, koji su ga optužili za izdaju.

“Iznenadili su me naši navijači, jer to nisam zaslužio. Niko ne odlazi tako lako, pa samim tim ni ja. Međutim, imam svoj karakter i stav, a ta moja čvrstina smeta mnogima u srpskom fudbalu”, rekao je Lalatović.

Vojvodina će naredni meč odigrati u nedelju od 19 časova, kada će na “Karađorđu” dočekati Borac u okviru devetog kola Super lige Srbije.