Vardar pobjednik rukometnog turnira u Novom Pazaru

0
10

Novi Pazar, Makedonija – Rukometaši skopskog Vardara osvojili su međunarodni rukometni “Trofej Novog Pazara 2013”, pošto su u večerašnjem finalu savladali domaćina turnira rezultatom 34:22.

Novopazarci, lideri zapadne grupe Prve lige, pružili su dobar otpor u prvom poluvremenu, bilo je 14:12 za Vardar, ali je šampion regionalne SEHA lige u nastavku došao do ubjedljivog trijumfa.

Skopljance je do pobjede predvodio Nemanja Pribak sa devet golova, a pratili su ga Vuk Lazović sa osam i Igor Karačić sa pet pogodaka.

Najefikasniji u poraženom timu bili su Sead Međedović i Emir Brunčević sa po pet golova.

Treće mjesto na ovom dvodnevnom turniru osvojila je šabačka Metaloplastika, koja je u “utešnom finalu” savladala Goražde sa 33:22.

Srednji bek Vardara Pribak proglašen je za najboljeg igrača, Mirsad Ikić iz Novog Pazara je prvi strelac, dok je njegov klupski kolega Vladan Jeremić najbolji golman turnira.

Finalnu utakmicu “Trofeja Novog Paraza 2013” pratilo je oko 1.000 gledalaca u sportskoj dvorani Pendik.