Svjetski kup u kik-boksu: Zlatne medalje za Ajlu Lukač i Saidu Bukvić

0
12

Ajla Lukač i Saida Bukvić

Članica Kluba borilačkih sportova Novi Pazar Ajla Lukač osvojila je zlatnu medalju na Svetskom kik-boks kupu u Budimpešti. U finalu discipline lou-kik, ona je u kategoriji do 56 kilograma slavila protiv Nemice Karolin Lasote odlukom sudija 2:1.

Lukač, koja je i aktuelna prvakinja Evrope u lou-kiku do 56 kilograma, na taj način odbranila je titulu osvojenu prošle godine.

Reprezentativka Srbije u kik-boksu Saida Bukvić osvojila je zlatnu medalju u disciplini lou-kik na Svetskom kupu u Budimpešti.U kategoriji do 52 kilograma, članica Sportskog udruženja borilačkih sportova Pazar u finalu je pobedila Izraelku Adi Rotem sa 3:0.

Bukvić je i prošle godine slavila na turniru u Budimpešti, a zvanična je evropska i svetska šampionka u lou-kiku do 52 kilograma.

Mađarska je 25. put domaćin Svetskog kupa pod okriljem Svetske kik-boks asocijacije (WAKO).