Serija A: Ljajić asistirao za Interovo prvo mesto

0
18

Italija, Novi Pazar – Fudbaleri Intera pobedili su Bolonju u gostima sa 1:0, u prvoj utakmici vanrednog 10. kola italijanske Serije A.

Tim Roberta Mančinija uz mnogo muke je slavio u Bolonji, ali je ovom pobedom izbio na prvo mesto na tabeli sa 21 bodom, jednim više od drugoplasirane Rome koja u sredu dočekuje Udineze.

Inter je bio bolji taman za jedan gol koji je postigao u 67. minutu. Prethodno je Felipe Melo dobio dva žuta kartona u razmaku od sedam minuta, pa su gosti igrali sa desetoricom u poslednjih pola sata.

Strelac pobedonosnog gola bio je Mauro Ikardi koji je iskoristio sjajno dodavanje Adema Ljajića i lako sproveo loptu u mrežu. Srpski reprezentativac bio je jedan od najboljih na terenu i zamenjen je u 88. minutu utakmice.